Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Best Buy, Avrupa'daki ilk mağazasını İzmir'de açtı

  Eray ARPAŞİN/İZMİR, (DHA)
  20.12.2009 - 09:48 | Son Güncelleme: 20.12.2009 - 09:48

  Amerikan teknoloji markası Best Buy, Avrupa'daki ilk mağazasını Ege Park Balçova Alışveriş Merkezi'nde açtı.

  Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Çin, Meksika ve Avrupa'daki operasyonlarından sonra Avrupa'daki ilk mağazasını İzmir'de açan Best Buy'ın açılışına İzmir Valisi Cahit Kıraç, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Aziz Kocaoğlu, İzmir Milletvekili Tuğrul Yemişçi, Best Buy Uluslararası Orperasyonlardan Sorumlu Başkanı Sean Skelley, Best Buy Ülke Başkanı Ruşen Kopmaz ve oda başkanları katıldı.

  Her türlü teknoloji ürününün satıldığı ve 13 ülkede hizmet veren Best Buy'ın açılışında bir konuşma yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Avrupa'daki ilk mağazasını İzmir'e açan Best Buy, bize unuttuğumuz İzmir'in değerini hatırlattı” dedi.

  İzmir Valisi Cahit Kıraç ise açılış konuşmasında, “160 gence istihdam yarattığı için Best Buy'ı kutlarız. Teknoloji alışverişinin dev markalarını İzmir'de ağırlamaktan mutluluk duyarız” diye konuştu. Kurdele kesim töreninden sonra Balçova Alışveriş Merkezi hakkında bilgi alan İzmir Valisi Cahit Kıraç ile Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, mağazanın her yerini dolaştı. Oyun parkının da bulunduğu mağazada İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, araba yarışı için şoför koltuğuna oturup, bilgisayar ekranında araba yarışı gerçekleştirdi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı