ADIYAMAN HABERLERİ

Besni’de eğitim toplantısı

DHA
28.04.2017 - 11:18Son Güncelleme :
DHA

Mustafa ÖNDOĞAN/ BESNİ (Adıyaman),(DHA)- ADIYAMAN’ın Besni ilçesi’nde, İl Mili Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya başkanlığında tüm okul ve kurum müdürlerinin katıldığı istişare toplantısı düzenlendi.
SODES Kültür Salonu'nda yapılan toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar, ilçe milli eğitim şube müdürleri Ramazan Sertpolat, Bayram Canlı, Mahmut Akdoğan ve tüm okul, kurum müdürleri katıldı.
Besni ilçesinde yapılacak olan faaliyetler hakkında bilgilendirmede bulunan Milli Eğitim Müdürü Kızılkaya, "Devletimizin 2019 yılına kadar ülke içerisinde ikili eğitimi sona erdirme planı doğrultusunda Adıyaman ilimizde ve Besni ilçemizde okul yapımına ağırlık vermekteyiz. Yatırım planına aldığımız okullar ve alacağımız okullar ile inşallah 2019 yılında Adıyaman ilimizde derslik sorununu çözmüş olacağız. Bu süreden sonra onarımlara ağırlık verip var olanı daha da güzelleştireceğiz” dedi.
Anasınıfına kayıt işlemlerinin bu sene zorunlu olduğunu da hatırlatan Kızılkaya, "Bakanlığımızın programı çerçevesinde bu yıl 54 ay ve üzeri yaş grubunda olan öğrencilerimizin okul öncesi eğitimi zorunlu oldu. Bu sebeple planlanan öğrenci sayısında artış olacağı için Adıyaman genelinde anasınıfı ihtiyaçlarının giderilmesi ve kapasitenin artırılması yönünde çalışmalarımız son sürat devam etmektedir. Sizlerin de bu çalışmalara katkı sağlamanızı ve bu çerçevede planlamanızı dikkatli bir şekilde istiyorum” diye konuştu.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Besni’de eğitim toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 11 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Besni’de eğitim toplantısı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı