ADIYAMAN HABERLERİ

Besni Organik Ürün Üreticileri Birliği Kuruldu

IHA
23.09.2015 - 16:46Son Güncelleme :

Adıyaman'da, Besni ilçesinde organik tarım üreticileri birliği kuruldu

IHA

Besni İlçe Kaymakamı Çağlayan Kaya Başkanlığında Besni Organik Ürün Üreticileri Birliği kuruldu.
Konu ile ilgili açıklama yapan Besni ilçe Kaymakamı Çağlayan Kaya, “İlçemizdeki organik üzüm ve diğer organik ürünlerimizin üreticilerini bir araya getirerek üretimi talebe göre planlamak, ürün kalitesini iyileştirerek pazara geçerli norm ve standartlara uygun ürün sevk etmek ve ürünlerin ulusal ve uluslararası ölçekte pazarlama gücünü artırıcı tedbirleri almak amacıyla kurulan Besni Organik Ürün Üreticileri Birliği’nin hayırlı olmasını diliyorum.
İlçemiz Besni Üzümüyle tanınan bir merkez konumundadır. İlçemize atandığım ilk günden beri üzüm başta olmak üzere diğer tüm alanlarda ne yaparız da hem üreticilerimizi memnun edecek hem de ürünümüzün kalitesini artıracak bir şeyler yapabiliriz diye düşünüyordum. Bana böyle bir birlik kurulması konusu getirildiğinde de hem çiftçimiz gelirinin hem de ürün kalitemizin artırılmasında katkısı olacağını düşünerek sizlerin gayretlendirilmesi için tüm imkanlarımızın zorlanmasının gerektiğini düşündüm. Dün olduğu gibi bundan sonra da ben ve personellerim sizlere her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Artık bir tüzel kişilik kazandınız. Bu kazanımı üreteceğiniz ürünlerin pazarlaması noktasında aktif bir şekilde kullanmalısınız. Yerli ve yabancı alıcılar birçok kişiyle görüşüp anlaşmak yerine muhatap olabileceği bu biçimde örgütlenerek tüzel kişilik kazanmış oluşumlar istiyor. Bu manada girişiminizin üyeleriniz ve ilimiz için çok faydalı olacağını düşünüyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Besni Organik Ürün Üreticileri Birliği Kuruldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Eylül 2015 tarihinde saat 16 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Besni Organik Ürün Üreticileri Birliği Kuruldu haberi güncellenecektir.

ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:43
 • Guneş
  07:26
 • Öğle
  12:31
 • İkindi
  15:01
 • Akşam
  17:16
 • Yatsı
  18:48
Sayfa Başı