Gündem Haberleri

  Besmeleyi bir sen mi biliyorsun

  ANKARA
  26.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MHP Lideri Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın Samsun’daki, “Tek bir besmelemiz oyunlarını bozar.

  Onlar camilerde içki içsinler, başörtülü kızlarımıza el uzatmaya kalksınlar” sözlerine, “Besmele çekmesini bir tek şahsı mı bilmektedir? Yüce dinimizi yalanların payanda yapmaktan dolayı hiç mi yüzü kızarmamaktadır” diye yanıt verdi. Bahçeli, TBMM’nin 24’üncü dönem son grup toplantısında şunları söyledi:

  İPİNİ KOPARMIŞ ŞAMANDIRA GİBİ

  “Başbakan otoriter arzuların yakın markajına girmiştir. İpini koparmış şamandıra misali nerede duracağı, nerede sakinleşeceği ve nerede akıllanacağı belli değildir. Rehber tayin ettiği diktatörlere benzemek için yoğun bir çabanın içerisindedir. Geçmişte ‘Biz herkes için demokrasi istedik’ diyen kişiyle, demokratik beklentilerini şimdilerde dile getirenlere gazlı, coplu, TOMA’lı saldırı emrini bizzat veren, ‘vandallar’ diyerek savaş açan aynı kişidir. İleri demokrasi diyen kişiyle, ‘Taksim’e çıkanlar işgal kuvvetidir’ diyen kişi aynıdır.

  TÜRK GENÇLİĞİ OYUNA KAPILMAZ

  Başbakan, gerçek işgalcilerle düşüp kalkan birisi varsa, bil ki bu senden başkası değildir. İstanbul’un güzelliği seninle darbe üstüne darbe almıştır. Şimdi kalkıp da masum vatandaşlarımızı işgalcilerle bir görmen ayıptır, iftiradır. Başbakan’a göre genç kardeşlerim çok kötü oyuna gelmiştir. Başbakan bilmelidir ki masumane taleplerle kendilerini ifade eden gençlerimizi azarlamak kendisine bir şey kazandırmayacaktır. Başbakan unutma ki, Türk gençliği aldanmaz, aldatmaz ve kimsenin oyununa da bile bile kapılmaz. Sen aldatmanın manifestosunu yazmaya devam et, Türk gençliği de seni kara kalemle not etmeyi sürdürecektir.

  ABD ASKERİNE DUA ETMİŞTİN

  Başbakan’ın konuşmaları son derece istismarcı ve tehdit yüklüdür. Sanki yüce dinimizi kendi tekeline almış gibi hezeyan içinde açıklamalarda bulunmaktadır. Samsun’da yaptığı konuşmasındaki sözleri ancak düşmana karşı söylenecek sözlerdir. Başbakan kimin iyi, kimin kötü Müslüman olduğuna karar verecek ehliyeti kendisinde nasıl görebilmektedir? Başbakan ulema mıdır, allame midir? Samimi din âlimlerimiz, üniversitelerin ilahiyat fakültelerindeki öğretim üyelerimiz Başbakan’ın İslam’la aldatmasına, ahkâm kesmesine, fetvalar vermesine nereye kadar suskun kalacaklardır? Besmele çekerek oyunları bozduklarını söyleyen başbakan, Amerikan askerlerine dua ettiği zamanları ne çabuk unutmuştur? Bu ayıptır, bu günahtır ve şeytani bir eğilimdir. AKP’ye oy veren kardeşlerim bunları görmeli, hadlerini bildirmelidir. Camilerde içki içildiği, başörtülü kızlarımıza saldırıldığı iddiaları da geçiştirilecek türden değildir. Başbakan, camilerde içki içenler kimdir? Başörtülü kızlarımıza saldıranlar kimlerdir? Seni uyarıyorum; müslüman Türk milletini tahrik etme. Müslüman Türk milletini birbirine düşürmeye çalışma.

  BAYRAK SEVDASI İKİYÜZLÜLÜKTÜR

  Düne kadar bayrağı tahrik unsuru olarak gören başbakan, birden bayrak sevdalısı kesilmiştir. Esasen ay-yıldızlı al bayrağımızın itibarıyla oynayan bellidir. Bayrağı provokasyon aracı olarak gören kişi de hepimizin malumu olup başbakandan başkası değildir. Şimdilerde Başbakan sanki rüyasında görmüş gibi bayrağa sahip çıkmaya çalışmaktadır. PKK paçavralarının meydanlarda sallanmasına onay veren birisinin Türk bayrağının evlere asılmasını hararetle tavsiye etmesi ikiyüzlülüktür. Hem süreç ihaneti kapsamında sözde Kuzey Kürdistan beyanlarına sessiz kalacaksın, hem de bayrak diyeceksin. Sen git de İmralı canisinin posterlerini, PKK’nın kanlı paçavralarını asanlara huşu ve hayranlık içinde bak. Sana bundan başkası yakışmaz. Bugünlerde üç hilal hayranlığı dikkat çekicidir. Bundan sonra ‘kafatasçı’, ‘Fatiha bilmeyenler’, ‘morg bekçileri’ dediği dava arkadaşlarıma iltifatlar yağdırırsa kimse şaşırmamalıdır. Başbakana bildirmek isterim ki, üç hilalin altında kendisine ve emellerine asla yer yoktur ve olmayacaktır.”

  Twitter polisi

  BAHÇELİ, Başbakan Erdoğan’ın sosyal medyaya dönük sözlerini de şöyle eleştirdi:
  Başbakan sanal medyanın peşine düşmüş, Twitter polisliğine soyunmuş, Facebook’ta iz sürmüş, sanatçıları hedef göstermiş, öğrencileri haşlamış, öğretmenleri azarlamış, çiftçilere sövmüş, gençlerle ters düşmüş, kim itiraz ediyorsa kötülemiştir. Herkesi bir kalıba sokma ısrarı sabır ve sebat bırakmamıştır. Gidişat engellenmezse, başkanlık kılıfıyla otoriter bir yapı inşa edilecek, üniter yapı dağılarak federasyona sapacaktır. Başbakanın her sözü germektedir.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı