ANTALYA HABERLERİ

Beşkonak Bölgesinde Hizmetler Masaya Yatırıldı

IHA
16.09.2015 - 12:45Son Güncelleme :

BEŞKONAK MUHTARLARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLEN TOPLANTIDA AK PARTİ YÖNETİMİ DE HAZIR BULUNDU

IHA

AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer ve Antalya Büyükşehir Belediyesi İlçelerden Sorumlu Baş Koordinatör İsa Akdemir Manavgat Beşkonak bölgesindeki muhtarlarla bir araya geldi.
Manavgat’ın Beşkonak bölgesine yapılan yatırım ve hizmetlerin değerlendirilmesi için Bozyaka Mahallesinde gerçekleştirilen toplantıya AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, AK Parti Manavgat İlçe Başkanı Hasan Öz, Antalya Büyükşehir Belediyesi İlçelerden Sorumlu Baş Koordinatör İsa Akdemir, Antalya Büyükşehir Belediyesi Manavgat Koordinatörü İbrahim Büküş ve Beşkonak Bölgesi Muhtarları katıldı.
Toplantıda Beşkonak Bölgesi’in geleceği, bölgenin sorunları, bölgeye özel olarak uygulanabilecek çözüm önerileri ile Büyükşehir Belediyesinin bölgeye yapmış olduğu hizmet ve yatırımlar değerlendirildi. Çalıştay havasında geçen toplantının sonunda, bölge mahalle muhtarları ile mahallelere yapılacak yatırım ve hizmetler konusunda ikili görüşmeler gerçekleşti.
Toplantıda Büyükşehir Belediyesi İlçelerden Sorumlu Baş Koordinatör İsa Akdemir, “Beşkonak bölgesinde meydana gelebilecek su arızalarına acil müdahale için bölgeye kurulan ‘Su Arıza Acil Müdahale Biriminin’ araç, ekipman ve personel sayısı artırılırken, arızalı bağlantı yollarının onarımı için yarından itibaren son teknoloji asfalt onarım robotu bölgeye yollanacaktır. Robot bölge bağlantı yollarının problemleri çözülünceye kadar bölgeden ayrılmayacaktır” dedi.
BÜYÜKŞEHİR YASASI MEYVELERİNİ VERİYOR
AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, Büyükşehir yasasının Beşkonak gibi ilçe merkezlerine uzak bölgelerin daha iyi ve hızlı hizmet alabilmesi için tasarlandığını söyledi. Büyükşehir Yasasının kırsal bölgeyi kalkındırma amacıyla çıkarıldığını ifade eden Sümer, “Özellikle Beşkonak Bölgesi merkeze uzak mesafede bulunan bir bölge olması sebebiyle maalesef hizmet alımında her zaman sıkıntı yaşayan bir bölge idi. Artık görüyorsunuz ki bölge sorunlarına ekipler anında müdahale edebilir duruma geldi. Bölgeye kurulan ve sadece bu bölgeye hizmet verecek birimlerin kurulması hayal bile edilemiyordu. Beşkonak Bölgesine hizmet veren Su arıza birimimiz her türlü su sıkıntısına anında müdahale edebiliyor. Bunun dışında yarından itibaren hizmete başlayacak yol arıza ekipleri kısa zamanda arızalı yolların onarımını yapacak. Artık bu hizmetlerin kırsal bölgelere hızlı ve kapsamlı bir şekilde gelebiliyor olması bizleri çok memnun ediyor” diye konuştu.
BÖLGE SORUNLARININ TAKİPÇİSİYİZ
Bölgeyi yakından takip ettiklerini, sorunlarının bilincinde olduklarını belirten AK Parti Manavgat İlçe Başkanı Hasan Öz de “Mahalle ziyaretlerimize her zaman bu bölgeden başlamaya özen gösteriyoruz. Kısa bir sürede bölgeye su, alt yapı ve yol konusunda büyük yatırımlar yapıldı. Bu gün gerçekleştirilen toplantı, bölgenin ihtiyaç duyduğu hizmet ve yatırımlar konusunda bizleri bilgilendirdi. İlçe teşkilatı olarak bölge sorunlarının, yapılan ve yapılacak olan hizmet ve yatırımların takipçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Beşkonak Bölgesinde Hizmetler Masaya Yatırıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Eylül 2015 tarihinde saat 12 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Beşkonak Bölgesinde Hizmetler Masaya Yatırıldı haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:15
 • Guneş
  07:57
 • Öğle
  13:04
 • İkindi
  15:35
 • Akşam
  17:50
 • Yatsı
  19:21
Sayfa Başı