Gündem Haberleri

  Beşir Atalay Nefes filmini izledi

  Hürriyet Haber
  02.11.2009 - 10:04 | Son Güncelleme:

  İçişleri Bakanı Beşir Atalay, vizyona girmeden olay yaratan Nefes filmini izledi. Atalay; “Filmde yer alan bu üzücü sahnelerin tekrarlanmaması, acıların yaşanmaması ve ülkemizin huzura kavuşması için çalışıyoruz. Tek amacımız bu” dedi.

  Konya milletvekili Sami Güçlü ile Bilkent'teki Cinebonus Sinemasına gelen Atalay, yönetmenliğini Levent Semerci'nin yaptığı ve Kuzey Irak sınırında bir karakolda yaşananların anlatıldığı “Nefes/Vatan Sağ Olsun” filmini izledi.

  Sinemadan çıkışında soruları yanıtlayan Atalay, filmin yapım ve teknik olarak standardı yüksek olduğunu belirterek yapımcı ve oyuncularını kutladı. Filmin güvenlik güçlerinin uzun süren terörle mücadelesinden sahnelerle dolu olduğunu ifade eden Atalay, filmde fedakarlık, özveri ve yiğitlikle birlikte acıların ve özlemlerin de işlendiğini vurguladı.

  Filmin insani boyutları öne çıkarttığını ifade eden Atalay, birden çok mesaj verdiğini kaydetti. Terörle mücadelenin 25 yıldır sürdüğünü ve güvenlik güçlerinin özveri ve fedakarlıkla mücadelelerini sürdürdüğünü belirten Atalay, “burada şehitlerimiz var, acılarımız var. Filmde yer alan bu üzücü sahnelerin tekrarlanmaması, acıların yaşanmaması ve ülkemizin huzura kavuşması için çalışıyoruz. Tek amacımız bu” diye konuştu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı