« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşinin bileti kesildi

Alman çalıştırıcının raporu sonrası düğmeye basan G.Saray yönetimi, Necati, H.Kabze, Orhan, Cihan ve Carrusca’yla yolları ayırdı. Adnan Sezgin, "Hocamız raporunu verdi, biz de gereğini yaptık. Gelecek tekliflere açığız" dedi.

Bayram AYDIN-Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
YAPILAN flaş transferlerle kadro derinliğine sahip Galatasaray’da operasyon başladı ve 5 oyuncu; Necati, Hasan Kabze, Orhan, Cihan ve Carrusca ile yollar ayrıldı... Feldkamp’ın gelişiyle birlikte ayağa kalkan Cimbom, Alman hocanın verdiği rapor doğrultusunda düğmeye bastı ve eski yıldızlarına kapıyı gösterdi.

Dün hareketli saatlerin yaşandığı camiada Feldkamp, yönetimle bir araya gelerek, yeni sezonda hangi oyuncularla yola devam edilip, edilmeyeceği konusunda yöneticilerle fikir alışverişinde bulundu. İlk kesiği, başta yurt dışı kampı olmak üzere isteksiz davranışlarda bulunan ve Kalli’yle sözlü tartışma yaşayan Necati yedi. Carrusca dışında dünkü idmana çıkmayan diğer futbolcular da kendilerinden beklenen performansı sergileyemeyince yuvadan koptu.

Kararı Sezgin tebliğ etti

Kararı futbolculara tebliğ ederken üzgün olduğunu kaydeden Sportif A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin, "Hocamız hazırladığı raporunu bugün (dün) verdi. Raporunda önümüzdeki sezon için Necati, Hasan Kabze, Orhan, Cihan ve Carrusca ile çalışmayacağını belirtti. Biz de gereğini yaparak bu kararı futbolculara açıkladık. Galatasaray etiği gereği adı geçen futbolculara bu kulübe hizmetlerinden dolayı teşekkür ettik.

Adı geçen oyuncularımız bundan sonra takımdan ayrı olarak tahsis edilen hocalar nezaretinde çalışmalarına devam edecekler. Bu futbolcularımızın bonservis bedellerini de belirledik. Bunu açıklayamayız. Talip olan kulüplerle görüşerek bildiririz. Gelecek olan her türlü teklife açığız" dedi.

Ümit de topun ağzında

Carrusca’
ya Arjantin’den iki kulübün talip olduğunu kaydeden Sezgin, "Carrusca bize sponsor vasıtası ile gelerek kulübe yük olmamıştı. Giderken de sponsorumuzun mağdur olmaması için çalışıyoruz. Cihan ve Hasan Kabze için de yurt içinden ciddi teklifler var. Bunları oturup konuşarak karara bağlayacağız" diye konuştu. Mevcut kadrodan gönderilecek başka futbolcuların da olabileceğine değinen Adnan Sezgin, forvet yanı sıra başka bir mevkiye yabancı takviyesi yapacaklarını söyledi. Yeni yabancı golcünün gelmesi halinde, formuyla dikkat çeken Ümit Karan’ın bile kulüple ilişkisi kesilebileceği iddia edildi.

Yattara takası gündemde

Öte yandan Galatasaray’la yolları ayrılan futbolculardan Necati’ye Almanya’dan teklifler geldiği, Gençlerbirliği’nin Hasan Kabze’ye kancağı attığı öğrenildi. Cimbom’daki gelişmeleri yakından takip eden menajerler, Necati-Hasan Kabze karşılığında Trabzonspor’un disiplinsiz davranışları nedeniyle tepki toplayan Yattara’yı teklif ettiği, konuyla ilgili son kararı Feldkamp’ın vereceği ileri sürüldü.

Bunları da Beğenebilirsiniz