« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşincilik bile taraftarları sokağa döktü

Avrupa Hentbol Şampiyonası'nda gösterdikleri başarıdan dolayı Makedonya Hentbol Milli Takımı Oyuncuları sevgi gösterileriyle karşılandı.

Eyüp SALİH - ÜSKÜP / DHA
SON GÜNCELLEME

Sırbistan'dan Makedonya'ya giriş sınır kapısında yüzlerce sporsever tarafından karşılanan oyunculara sevgi gösterisi Makedonya Meydanı'nda doruk noktaya ulaştı.

15-19 Ocak 2012 tarihlerinde Sırbistan'ın Başkenti Belgrad' ta düzenlenen 10. Avrupa Hentbol Şampiyonası'na katılan 16 takım arasında yer alan Makedonya Hentbol Milli Takımı 5. liği elde etti.

Aynı zamanda Londra'da düzenlenecek olan Olimpiyat Oyunları'na da katılma hakkı kazanmış olan Makedonya, bu başarıyı kutlamak ve oyuncuları tebrik etmek için 10 bini aşkın sporsever davul zurna eşliğinde Üsküp'ün Makedonya Meydanı'nı doldurdu.

Makedonya Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov, Başbakan Nikola Gruevski, Bakan ve Milletvekilleri de meydana gelerek coşkulu kutlamaya katıldılar.

Cumhurbaşkanı İvanov, Avrupa Hentbol Şampiyonası'nda gösterdikleri başarıdan dolayı Makedonya Hentbol Takımı'nı Üstün Hizmet Ödülü'yle onurlandırdı. Hükümet ise Gençlik ve Spor Acentası tarafından oyunculara 6'şar bin Euro ödül verdi.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler