Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş'tan yalanlama

Beşiktaş Kulübü, Manisaspor Kulübü'ne 100 bin lira borçlu olunduğu ve bu nedenle Futbol Federasyonu tarafından lisans çıkartma izni verilmediği yönünde çıkan haberleri yalanladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş Kulübü'nden yapılan açıklamada, haberlerin tümüyle gerçeği yansıtmadığı belirtilerek, “Esasen kulübümüz Uğur İnceman transferinden dolayı Manisaspor Kulübü'ne karşı tüm edimlerini yerine getirmiş ve transfer bedelini tümüyle ödemiştir” denildi.

Yapılan açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

“Manisaspor Kulübü, Uğur İnceman;ın transfer bedellerinin ödenmesi için kendisine verilen 1 milyon Avro tutarındaki senetleri kaybetmiş olup, senetlerin kaybedilmiş olması nedeniyle yasal gereklilik olan senet iptal davasını açmıştır. Manisaspor, senet iptal davasının bitmesini müteakip yasal gereklilik olmamasına rağmen, ödeme görüşmeleri devam ederken kulübümüz aleyhine Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'na başvurmuş, kurul verdiği kararda, Manisaspor'un senetleri kaybetmiş olmasına rağmen kulübümüz aleyhine haksız faiz ödemesine karar vermiştir. Bu karara karşı Tahkim Kurulu'na yaptığımız başvuru kabul edilerek, Manisaspor'un haksız faiz talebi kısmen reddedilmiştir. Gelinen aşamada, senet iptali davası kararı kapsamında senet bedelleri olan 1 milyon Avro Manisaspor'a ödenmiştir. Varlığı iddia olunan yaklaşık 100 bin liralık borç ise Manisaspor'un herhangi bir yasal gereklilik olmamasına rağmen federasyona yaptığı başvurular nedeniyle ortaya çıkan, fakat esasen hiçbir şekilde itirazımız olmaması nedeniyle karar verilmemesi gereken yargılama masrafı, kısmi faiz ve avukatlık ücretinden oluşmaktadır. Ödenecek tutar konusunda gerekli mutabakat için kulübümüz avukatlarıyla Manisaspor avukatları arasında görüşmeler yapılmaktadır. Federasyonun böyle bir rakam konusunda medyaya bilgi vermesi kulübümüzce manidar bulunmuştur.”


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler