Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş'tan Soğancıoğlu açıklaması

Beşiktaş, son günlerde medyada yer alan haberlerle ilgili İstanbul Menkul kıymetler Borsası'na (İMKB) açıklamada bulundu.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından İMKB'ye yapılan açıklamada, Ertunç Soğancıoğlu'nun yönetim kurulu ve komite üyelikleri görevlerine devam ettiği ifade edilerek, şu görüşlere yer verildi:

“Bununla birlikte kulübün personel ve diğer tüm alanlarda tasarruf tedbirlerine ilişkin çalışmaları bulunmaktadır. Ancak şu aşamada açıklama yapılmasını gerektirecek herhangi bir durum bulunmamaktadır.

Şirketimizin, Aktif Tanıtım ile 03.06.2005 tarihinde imzalanan sözleşmeyi, Aktif Tanıtım'ın ödemeye ilişkin taahhütlerini sözleşme şartlarına uygun olarak yerine getirmemesi nedeniyle feshetmesi üzerine, taraflar arasında devam eden davanın 05.10.2011 tarihli son celsesinde, 08.06.2011 tarihli ek bilirkişi raporuna itiraz edilmiş ve Aktif Tanıtım ile şirketimiz arasındaki davanın, Aktif Tanıtım ile Saran arasındaki İstanbul 13. Asliye Ticaret Mahkemesi'ndeki davayla birleştirilmesi talep edilmiştir. Mahkeme dosyaların incelenmesine karar vermiş olup, duruşma 30.01.2012 tarihine ertelenmiştir. Bu dava ile ilgili bugüne kadar olan tüm gelişmeler finansal tablo dipnotlarımızda açıklanmış olup, bundan sonra oluşacak gelişmeler de hem finansal tablo dipnotlarımız hem de özel durum açıklamalarımız ile kamuoyu ile paylaşılacaktır.”

Bunları da Beğenebilirsiniz