Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş'tan, Quaresma'ya cevap

Quaresma'nın "Bana yapılanlar utanç verici" şeklindeki olay açıklamalarına, Beşiktaş Yönetimi'nden yanıt geldi. "Quaresma'ya sordum, bu açıklamaları doğruladı. Konuyu araştıracağız" diyen Tamer Kıran, yolların ayrılması kararından geri dönmelerinin mümkün olmadığının altını çizdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Tamer Kıran, NTV Spor'da yayınlanan sözleri üzerine bu sabah Quaresma'yı aradığını söyledi. "Quaresma ile konuştum. O da bu açıklamaları kendisinin yaptığını söyledi" diyen Kıran, ardından konuya açıklık getirdi.

AYBABA, GENÇLER HAKKINDAKİ KARARINI VERDİ
 
"SÖYLEDİKLERİ DOĞRUYSA, SORUNU ÇÖZERİZ"

Quaresma'nın Beşiktaş Kulübü ile profesyonel;  Beşiktaşlı yöneticiler ve futbolcular ile de insani bir ilişkisinin olduğunu belirten Kıran, kulüp olarak profesyonel ilişkide üzerlerine düşenleri mutlaka yerine getireceklerini vurguladı.

Quaresma'ya veya kadro dışı kalan bir başka oyuncumuza insanlık dışı ya da gayri ahlaki bir muamele yapılmasının söz konusu bile olamayacağını belirten Tamer Kıran, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Quaresma'nın röportajda bahsettiği iddiaları araştırırız ve varsa böyle bir sıkıntı, mutlaka çözeriz. Çünkü bu bir insani ilişkidir. Aksi takdirde profesyonel olarak bizim kararımız bellidir, bu doğrultuda hareket edecektir"
 
"YOLLAR BİR ŞEKİLDE AYRILACAK!"

Kıran, "Transfer döneminin bitimine kadar Quaresma'yı satamazsanız ne olacak?" şeklindeki bir soruya ise "Transfer 5 Eylül'de bitiyor. Ben bunun bu şekilde süreceğini düşünmüyorum. Mantıklı olan, tarafların birbirlerine gerekli anlayışı gösterip çözüme bağlamasıdır. Kadroda düşünülmemek ilk kez olmuyor. Olaya böyle bakıp, işin profesyonel bir şekilde anlaşmayla sonlanması hedefimizdir. Bir şekilde karşılıklı el sıkışarak sonlanacaktır" yanıtını verdi.
 
'Taraftarın sevgilisi' olarak tanımlanacak tek futbolcunun Quaresma olmadığını da savunan Kıran, "Quaresma bizimle görüşmek isterse tabii ki görüşürüz. Ama sonucun farklı olacağını sanmıyorum" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz