« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş'tan Egemen'e ayrılma şartı

Beşiktaş Kulübü'nün, Egemen Korkmaz'a geçen sezona ait alacağının 2 milyon TL'si karşılığında sözleşmesini feshedebileceğini teklif ettiği öğrenildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş'ın geçtiğimiz sezon başında 4 yıllık mukavele imzaladığı Egemen Korkmaz, siyah beyazlı yönetimin yeni sezon öncesi yıllık ücretinde indirime gitmesi teklifini bir süre önce kabul etmemişti. Yaklaşık 2 ay süren görüşmeler sonucu ücretinde indirime gitmeden Beşiktaş ile yola devam etme kararı alan Egemen, bugün futbol komitesine başvurarak Siyah Beyazlı taklımdan ayrılmak istediğini iletti. Egemen, komite ile yaptığı görüşmede Beşiktaş ile kalan 3 yıllık kontratının karşılığı olan ücreti almakta sıkıntı yaşayacağını düşündüğünü belirtti. Sözleşme şartları değişmemesine rağmen ödemelerde problem çıkacağını belirten Egemen'in bu talebi karşılığında Beşiktaş Kulübü'nün, tecrübeli oyuncunun sözleşmesini fes etmeye hazırladığı ve yarın bu işlemin gerçekleşeceği öğrenildi.

Beşiktaş Kulübü'nün, Egemen Korkmaz'a geçen sezona ait alacağının 2 milyon TL'si karşılığında sözleşmesini feshedebileceğini teklif ettiği belirtildi. Tecrübeli oyuncunun ise geçen sezonda ait alacaklarının 1 milyon TL'si karşılığında sözleşmesini feshetme isteğinde bulunduğu kaydedildi. Görüşmelerin hala sürdüğü öğrenilirken, tecrübeli oyuncunun Beşiktaş ile yollarını ayırmasının ardından Fenerbahçe ile anlaşması bekleniyor.

SIVOK İLE BÜYÜK ORANDA ANLAŞMA SAĞLANDI

Öte yandan Siyah Beyazlı kulüp, geçtiğimiz sezon sonunda sözleşmesi sona eren Sivok'un menajerleri ile bugün bir araya geldi. Yapılan görüşmenin olumlu geçtiği ve Çek futbolcunun Siyah Beyazlı takım ile anlaşmaya yakın olduğu belirtildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz