Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş'tan dev anlaşma

Beşiktaş Kulübü ile Vodafone Türkiye arasında stadyum isim hakkı ve forma sponsorluğu için ön anlaşma imzalandı. Bu anlaşmayla birlikte net olarak henüz açıklanmasa da yeni İnönü Stadı'nın isminin "Vodafone İnönü Stadı" olması bekleniyor.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Vodafone Plaza'da gerçekleşen ön anlaşma için Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ve Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Öğüt bir araya geldi. Önümüzdeki dönemde detaylarının paylaşılacağı açıklanan ön anlaşma ile Beşiktaş ve Vodafone Türkiye, gelecek sezonlar için işbirliğinin ilk adımlarını attı.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın inşa edilecek olan yeni stadın isim sponsorluğu için Vodafone ile yaptığı anlaşma ile ilgili ne düşünüyorsunuz?
MESAJINIZI YAZIN YAYINLAYALIM


Beşiktaş’ın en zorlu döneminde göreve soyunduğunu vurgulayan Fikret Orman, kulübün borçlarını azaltmak için büyük gayret gösterdiklerini belirtti. Bu anlamda sponsorluk anlaşmalarına büyük önem verdiklerini kaydeden Orman, "Beşiktaş'ın geleceğini teminat altına almak adına en değerli projemiz stad inşaatıdır. Biz aslında sadece İnönü Stadı’nı yıkmıyor, Beşiktaş’ın geleceğini inşa ediyoruz. Stadı yaparken, kulübe en az yük olacak şekilde yapmak üzere ilk günden beri çalışıyoruz. Bu çerçevede yanımıza dünyanın en büyük mobil iletişim şirketlerinden ve en değerli markalarından biri olan Vodafone'u aldık" diye konuştu.

Dev anlaşmayı Hürriyet Dünyası yazarları yorumladı...

İÇERİĞİNİ HENÜZ BİLMİYORUZ - Orhan CAN


FİKRET ORMAN 90'DA VURDU - Kenan BAŞARAN

Dünyanın en modern stadyumlarından birini Beşiktaş’a armağan edeceklerini ifade eden Orman, şöyle devam etti: "Bu stadyum sağladığı gelirlerle Beşiktaş'ın geleceğini teminat altına alacak ve Beşiktaşımız çağ atlayacak. Yeniden inşa edeceğimiz İnönü Stadyumu’nun isim sponsorluğu da dahil kapsamlı bir sponsorluk anlaşması için Vodafone Türkiye ile uzun zamandır görüşüyorduk. Şu an Vodafone Türkiye ile ön mutabakat sürecindeyiz. Bir ay içinde nihai sözleşmeye imzalarımızı atmayı hedefliyoruz. Vodafone gibi global ve değerli bir markanın isminin stadyumumuza çok yakışacağına ve bu anlaşmanın Beşiktaş'a olduğu kadar, Türk futboluna değer katacağına inanıyoruz."

İşte planlanan yeni İnönü Stadyumu;

Beşiktaştan dev anlaşma


Öğüt: "Uzun zamandır görüşmelerimizin sürdüğü bir sponsorluk"
Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Öğüt de Vodafone Türkiye olarak, ülkenin bilgi toplumuna dönüşmesine katkı sağlayacak teknolojik yatırımlarını sürdürürken, sosyal ve kültürel gelişime destek sunacak yatırımlara da devam ettiklerini kaydetti.

Dünyadaki en önemli ortak ilgi alanlarından biri olan sporun birçok dalına global ve yerel çapta önemli yatırımlar yaptıklarını, gerek markaları, gerekse ülke sporuna değer katacağına inandıkları sponsorluk fırsatlarını yakından izlediklerini ve değerlendirdiklerini belirten Öğüt, şunları söyledi: "Bu kapsamda, uzun zamandır yakından takip ettiğimiz ve görüşmelerimizin sürdüğü bir sponsorluk anlaşmasında önemli bir noktaya gelmiş bulunuyoruz. Ülkemizin en önemli futbol arenalarından biri olan İnönü Stadyumu'na, Türkiye'nin en büyük spor anlaşmalarından birini gerçekleştirerek, isim ve forma sponsorlukları ile reklam alanları çerçevesinde Beşiktaş JK ile ön anlaşma imzaladığımızı duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz. Böylece, 30 Temmuz 2013 tarihine kadar bitmesi hedeflenen nihai sözleşme görüşmelerinde Beşiktaş JK ile münhasır firma olarak süreci tamamlamayı hedefliyoruz. Vodafone Türkiye olarak, global gücümüz ve teknolojimizi kullanarak, İnönü Stadyumu’na, İstanbul’a ve Türk sporuna değer katacağımıza inanıyoruz."

Adalı'nın da Emirates ile anlaştığı iddia edilmişti
Öte yandan Beşiktaş'ım bir diğer başkan adayı Serdal Adalı'nın da havayolu şirketi Emirates ile sponsorluk anlaşması için uzlaştığı yönünde haberler geçtiğimiz günlerde çeşitli gazetelerde yer almıştı. Haberlere göre Adalı geçtiğimiz günlerde Çırağan Sarayı'nda havayolu şirketinin iki yönetici ile bir araya geldi ve kulübün kasasından hiç para çıkmayacak şekilde stadyum inşaatı ve isim sponsorluğunda anlaşmaya vardı.

"Beşiktaş aklanarak çıkacaktır"

Fikret Orman, Beşiktaş Kulübü'nün şike iddiasıyla UEFA Disiplin Kurulu'na sevk edilmesini, talihsiz bir durum olarak değerlendirerek, şunları kaydetti:

"Bu gibi olayların bizim camiamızla uzaktan yakından ilgili olduğunu düşünmemekteyiz. Beşiktaş buradan aklanarak çıkacaktır. Bu işle alakalı yeni yönetim kurulu üyemiz Melih Sami Esen yarın hukukçularla beraber İsviçre'ye gidecek. Yabancı hukuk bürolarıyla beraber çalışacağız. Bu savunmaya ben bizzat katılacağım. Çünkü geçen seneki finansal fair-play ile ilgili yaşadığımız süreçte, UEFA Disiplin ve Tahkim Kurulu'na söz vermiştim. Yeni göreve başladığımızı, 110 yıllık bir kulübe ceza vermenin doğru olmayacağını, bize bir sene süre verdikleri taktirde CAS ve UEFA'da dosyamızın kalmayacağını, herkesin ödemelerini yapacağımızı ve attıkları imzanın gereklerini yerine getiren bir kulüp olacağımızı ifade etmiştim. Şu an Beşiktaş'ın güncel bir borcu yoktur. Bütün üçüncü şahısların da borçları ödenmiş durumdadır. Attığımız bu adımların bir güven oluşturacağına inanıyorum. Aynı kararlılıkla tekrar gideceğiz. Buradan yüzümüzün akıyla çıkacağımıza inanıyorum"

"Beşiktaş'ın borçları Serdal beylerin sayesinde artmıştı"

Başkan adayı Serdal Adalı'nın, kulübün borçlarının uzun vadede arttığına yönelik eleştirisinin sorulması üzerine Orman, "Beşiktaş'ın borçları Serdal beylerin sayesinde artmıştı zaten. Yaptıkları kontratlarla arttı. Yaptıkları sponsorluk anlaşmalarının paralarını alıp kullandılar. Gelir hanesinde ise hiçbir şey yok. Zaten bir şirketin gelirleri olmadan borcun olmaması mümkün değil" ifadelerini kullandı.

Fikret Orman, basketbol, altyapı ve tesisleşmeyle ilgili projeleri hakkında da bilgiler verdi.

Listesini tanıttı

Fikret Orman, toplantıda aday listesinde yer alan isimler Ahmet Nur Çebi, Ahmet Kavalcı, Umut Güner, Yalçın Kaya Yılmaz, Melih Sami Esen, Metin Albayrak, Ahmet Ürkmezgil, Faik Akdil, Erdal Torunoğulları, Erdal Karacan, Berkan Gocay, Emre Kocadağ, Hakan Özköse ve Ahmet Mete Vardar'ı basına tanıttı. İşleri nedeniyle Ankara'da bulunan üyelerden Deniz Atalay toplantıda yer almadı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler