« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş'tan büyük isyan

20 maçta 9 kırmızı, 38 sarı kart gören siyah beyazlılar hakem hatalarından yakındı. Yönetici Eren, "Ayrımcılık yapılmasın standartlar eşit uygulansın. Bu sezon yaşadığımız hakem olayları bizleri oldukça yıprattı’ dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
Samsun maçıyla değişti

Şampiyon olduğu 2002-03 sezonunda Fair-Play örneği sergileyen Beşiktaş, bu sezon 20 maçta 9 kırmızı, 38 sarı ile kart rekortmeni konumuna geldi. Herşey 2003-04 sezonunda oynanan olaylı Samsun maçıyla başladı. Bu maçta gördüğü 5 kırmızı kart ile siyah beyazlıların çehresi değişti. Beşiktaş geçen sezon kart ortalamalarını sarı kartta 2.74'e, kırmızı kartta 0.27'ye çıkardı. Bu sezon oynadığı 20 maçta 9 kırmızı kart görerek, şimdiden geçen sezonki kart barajını yakaladı. Ayrıca Samsun maçından itibaren oynadığı 37 maçta 16 kırmızı kart gördü.

Sabrın sınırı var

Beşiktaşlı yönetici Süleyman Eren, iki yıldır hakemlerin kurbanı olduklarını belirterek "İstediğimiz kadar transfer yapalım, istediğimiz kadar oyun sistemimiz, disiplin olsun maalesef bazı hakemlerimizin beyinlerinde oluşan kasıtlı düşünce tarzlarını değiştiremiyoruz" dedi. Geçen yıl kaçan şampiyonluğun sorumlusunun hakemler ile yaşanan sorunlar olduğunu ifade eden Eren şunları söyledi: "Fakat tüm bu olumsuzluklar karşısında sessiz kalmamızı kimse acizlik olarak algılamasın. Her şeyin bir sabır sınırı var. Standartlar eşit uygulansın. Ayrımcılık yapılmasın.

Göz yummayız

Kongre üyelerine ve taraftarlarımıza verdiğimiz başarı sözünü mutlaka yerine getireceğiz. Fakat sezon başından bu yana maçlarımızı yöneten hakemlerin tamamına yakınının en kötü puanları alması kafalarımızda soru işareti oluşturuyor. Futbol Federasyonu’nun ve MHK'nin genç hakemlere görev vermesinden mutluyuz. Ligde çok sayıda genç hakem var. Herkes hata yapabilir. Ama bu sezon yaşadığımız hakem olayları bizleri oldukça yıprattı. Hakkımızın yenmesine de göz yummayız."

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler