« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş'tan bu kadar

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Sanlı SARIALİOĞLU

Baskı yok, stres yok, kuşku yok. Üstelik Türkiye Kupası müzede. Beşiktaş bir kuş gibi hafiflemişti. Çok çektiler, çok da çektirdiler. Şimdi huzura kavuştular.

Böyle bir ortamda futbolculardan olağanüstü şeyler bekleyemem. Onları suçlayamam. Çıktılar, biraz oynadılar, biraz ter attılar. İlk yarıda çok iyi mücadele ettiler. İkinci yarıda havlu attılar. Olabilir. Fizik olarak ve de en önemlisi kafa olarak yorgundular. Hem de epeyce yorgundular.

Toshack, Mehmet ve Yankov'u kulübede tutmuş, bu iki oyuncunun yerine Yasin ve Hikmet'i sahaya sürmüştü. Daha sonra iki genç daha oyuna girdi. Olacak bunlar. Aslında da olmalı. Beşiktaş gençleri iyice görmeli, tanımalı. Elinde avucunda ne var bilmeli, gelecek sezonun hesabını da buna göre yapmalı. Seneye iki oyuncu kazanılsa büyük kazanç.

Kocaelispor'u ilk yarıda hiç tanıyamadım. Üç pas yapamadılar. Ne kendi kalelerini korumasını becerdiler, ne de Beşiktaş kalesinde etkili olabildiler. İkinci yarıda Sabin İlie ve Bülent oyuna girince canlandılar. Ofansif zenginliğe ulaştılar. Riski göze alarak gol aradılar. Bu yönde de başarılı oldular.

Sezonu erken kapatan takımlardan beklentilerin fazla olmaması gerekir. Beşiktaş şimdi ligde uzatmaları oynuyor. Ancak yine de bu maçlar angarya olarak değerlendirilmemelidir. Herkes bu biliçte olmak zorunda.Bunları da Beğenebilirsiniz