« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş'tan bir yıldız daha kopuyor!

Demba Ba ve Atınç Nukan'ı toplam 19 milyon Euro'ya satan Beşiktaş'tan bir yıldız daha kopmak üzere... West Ham'ın istediği Tolgay ve Estudiantes'le transfer görüşmesi yapan Sosa'dan biri satılacak...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Transfer döneminin en hareketli takımlarından Beşiktaş, Dusko Tosic ve Andreas Beck'i kadrosuna katarken, Demba Ba ile Atınç Nukan'ı gönderdi. Birçok oyuncusuna transfer teklifi alan siyah beyazlılar, şimdi ise Tolgay Arslan ve Jose Sosa'ya çıkan talipler üzerine zor bir karar aşamasına geldi.

BILIC, TOLGAY'I İSTEDİ; İLK CEVAP OLUMSUZ
Geçtiğimiz sezonun devre arasında Hamburg'dan 450 bin Euro'ya transfer edilen Tolgay Arslan'a, siyah beyazlı takımın eski teknik direktörü Slaven Bilic talip oldu. West Ham United'dan gelen teklif Beşiktaş tarafından kabul edilmezken, akıllara devre arasında Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun, Bilic'in Tolgay'a, "Bize gel şampiyon olalım, seneye birlikte İngiltere'ye gidelim" şeklinde SMS attığı iddiası geldi.

SOSA GİTMEK İSTİYOR AMA CEVAP 'HAYIR'
Tolgay Arslan'ın yanı sıra, siyah beyazlı takımın orta sahasının önemli isimlerinden Jose Sosa'ya Arjantin'in Estudiantes Kulübü talip oldu. Kulüp başkanı Juan Sebastian Veron ile görüşmesi Arjantin basınına yansıyan Sosa, Beşiktaş'tan ayrılmaya karar verdi. Bu gelişme üzerine 30 yaşındaki isim için siyah beyazlılara teklif yapılırken, cevap olumsuz oldu.

SON KARAR; EN İYİ TEKLİF ALAN FUTBOLCU SATILACAK
Beşiktaş, Tolgay Arslan ve Sosa'yı elden çıkarması halinde orta saha bölgesinin zayıf kalacağını düşündüğü için, gelen teklifleri ilk etapta reddetti. Ancak siyah beyazlılar West Ham ve Estudiantes'in teklif yükseltmesi halinde yeni bir karar vermeye hazırlanıyor.

Beşiktaş Kulübü, Tolgay ve Sosa'dan hangisine daha yüksek rakam teklif edilirse o futbolcusunu satacak ve yoluna diğer isimle devam edecek. (sporx)


Bunları da Beğenebilirsiniz