« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş'tan ayrılmak isteyen yok

Kadroda düşünülmemelerine rağmen Quaresma, Simao, Holosko ve Alves, futbol hayatlarına siyah-beyazlı takımda devam etmeyi planlıyor.

ÖVÜNÇ ÖZDEM / İSTANBUL (DHA)
SON GÜNCELLEME
Beşiktaş'ta teknik direktör Samet Aybaba'nın kadroda düşünmediği Quaresma, Simao, Holosko ve Alves, yaklaşık 20 gündür takımdan ayrı olarak antrenmanlarına devam ediyorlar.  Quaresma, Simao ve Holosko'nun mukaveleleri 31 Mayıs 2013'te, Alves'in sözleşmesi ise 31 Mayıs 2016'da sona erecek.

Nevzat Demir Tesisleri'nde sabah saatlerinde yaptıkları tek antrenman ile çalışmalarını sürdüren 4 oyuncunun, kadroda düşünülmedikleri için başka takımlarla anlaşma imzalamaları bekleniyordu. Ancak 4 futbolcu da, 5 Eylül'de bitecek olan transfer döneminin tamamlanmasına bir aydan az bir süre kalmasına rağmen hala siyah-beyazlı takımın bünyesinde yer almaları Futbol Komitesi'ni düşündürmeye başladı. Dört oyuncunun da takımdan ayrılmaya niyetlerinin olmadığı ve sözleşmelerinin sonuna kadar takımda kalmak istedikleri öğrenildi.

Sadece Simao, geçtiğimiz günlerde menajeri aracılığı ile futbol komitesine haber göndermiş ve yıllık ücretinin yarısı olan 1 milyon 250 bin euro karşılığında sözleşmesini feshedebileceğini dile getirmişti. Ancak Portekizli oyuncunun bu isteğine yönetim kurulu henüz yanıt vermedi.

FATURA 8 MİLYON 550 BİN EURO

Yeni sezon için 3 milyon 750 bin euro ücret alacak Quaresma'da aldığı bu rakamda indirime gitmeyeceğini daha önce dile getirmişti. Transfer piyasasında adı bir çok takım ile anılsa da henüz Beşiktaş Kulübü'ne Portekizli oyuncu için resmi bir teklif iletilmedi.

Yeni sezonda 10 eşit taksitle ödenmek üzere 2 milyon euro ücret alacak olan Holosko ise ilk olarak bu rakamdan indirime gitmeyi kabul etmiş ve takımda kalmak istediğini belirtmişti. Ancak teknik direktör Aybaba, Holosko'yu kadroda düşünmediğini belirterek bu futbolcuya da takım dışında bırıkmıştı. Holosko'nun da Beşiktaş'tan ayrılmak istemediği A takım kadrosuna alınmasa dahi mukavele bitiş tarihine kadar Siyah Beyazlı kulüpte kalma planı içinde olduğu belirtildi.

Geçen sezon başında bonservisinin yüzde 50'si Atletico Madrid'den 3 milyon 100 bin euroya alınan Alves ise yıllık 300 bin euroya ücret alıyor. Alves de diğer takım arkadaşları gibi Beşiktaş'ta kalmayı ve sadece antrenmanlara çıkarak yıllık ücretini almayı planlıyor.

5 Eylül tarihi itibari ile bu futbolcuların farklı bir takımla anlaşamamaları halinde 4 oyuncu da Beşiktaş'ta futbol hayatlarına devam edecekler. Bu durum karşısında siyah-beyazlı yönetim 1 yıl için 4 oyuncuya toplam 8 milyon 550 bin euro ücret vermek zorunda kalacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz