Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş'ta trafik yoğun

Denizlispor, Beşiktaş'ın ısrarla istediği kaleci Cenk Gönen'e karşılık, Beşiktaş'tan Yusuf Şimşek, Erhan Güven ve bir miktar para istedi.

Ferah IŞIK/DENİZLİ, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş teknik direktörü Mustafa Denizli ise Yusuf'u kesinlikle bırakmayacağını açıkladı. Denizli'nin , Yusuf'u bırakmama konusunda ısrarlı olmasından sonra Cenk için süren pazarlıklar yeni bir boyut kazandı. Fenerbahçe'nin de Cenk için devrede olduğu öğrenildi.

Denizlispor Başkanı Ali İpek, Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören ile İstanbul'da bir araya gelerek, "Cenk'i size verelim. Siz de Yusuf ve Erhan Güven ile birlikte bize bir miktar para verin" dedi. Demirören, bu teklifi Mustafa Denizli'ye iletti. Ancak, Denizli, Yusuf'u kesinlikle bırakmayacağını açıkladı. Denizlispor bu kez Batuhan ve Serdar Özkan'a yöneldi. Bu futbolcularında 7 puanla ligin son sırasına demir atan takımda oynamak istemediğini açıkladıkları, bu nedenle iki ismin de Denizlispor'da oynamak istemediğini söylediği öğrenildi. Denizlispor kanadı, şimdi Cenk'e yüksek fiyata satabilmek için bir süre bekleme kararı aldı. Fenerbahçe'nin de kadrosuna katmak istediği Cenk'e 2 milyon euro bonservis bedeli biçildi. Denizlispor, Cenk için Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında tercihini önümüzdeki günlerde yapacak.

Cenk; "Ben anlaşırım, önemli olan Denizlispor'un ne düşündüğü"

Göztepe altyapısında yetişen daha 16 yaşında Beşiktaş'a karşı sarı kırmızılı formayla oynadığı kupa maçında kendini kanıtlayan, 4 sezondur giydiği Denizlispor formasıyla kalesinde devleşen milli kaleci Cenk, transfer sezonunun gözdesi oldu. Sezon başından beri gelen teklifleri Denizlispor yönetiminin değerlendirdiğini belirten Cenk , "Kulübümle anlaşılsın, benimle anlaşmak kolaydır. Şimdi zor günlerden geçen kulübüm Denizlispor yönetimi, verdiğim hizmetin yeterli olduğuna, transferimle kulübümün kazanacağına inanır ve izin verirse, ayrılırım" dedi.

Göztepe ve milli takımın efsane kalecisi Ali Artuner'in yeğeni olan genç yetenek, "Transfer teklifinde bulunan kulüplerin hepsi değerli. Büyük, küçük veya renk ayrımı bende yok. Gittiğim yere en iyi hizmeti vermek isterim. Formasını giydiğim kulüple bütünleşirim, başarısı için terimi son damlasına kadar sahada akıtırım. Ben büyük takımlara transfer olduğumda, (Çocukluğumdan beri bu takımlıyım) diyecek karakterde değilim. Hangi takımı tuttuğum merak ediliyorsa rahmetli babam ve dayılarım, annem, ağabeyim ailecek Göztepeliyiz. Gideceğim takımda da izin verilirse 35 numaralı formayı giymek isterim' diye konuştu.

Ersen Martin değerli bir oyuncu

Denizlispor 2.Başkanı Hasan Kıbrıslıoğlu ise, Cenk Gönen için bekleyişlerinin sürdüğünü, bu futbolcunun yolunu açmak istediklerini söyleyerek, "Elimizi tutup istediğimiz koşulları kabul eden olursa Cenk gidecek. Ayrıca, Sivasspor'dan ayrılan Ersen Martin'i de değerlendireceğiz. Çünkü, Ersen bu takımın eski oyuncusudur ve giderken de bize iyi para kazandırmıştır. Karakterli bir futbolcu olan Ersen ile çalışmak isteriz. Transfer komitesi, Ersen konusunu mutlaka değerlendirecektir" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz