GeriFutbol Beşiktaş'ta skandal olay
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  14
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Beşiktaş'ta skandal olay

Beşiktaş'ta skandal olay
refid:15169323 ilişkili resim dosyası

KULÜP yönetimleriyle ilgili her şeyi duymuş, görmüş ve yaşamıştık ama bu kadarına da artık “pes” demek gerekiyor herhalde..

Beşiktaş maçlarının 2 gedikli isminin başına geliyor bu hikâye.. İkisi de kimliklerinin gizli kalmasını istedikleri için şimdilik isimlerini açıklamıyoruz.. Ama kendileriyle yaptığımız görüşmelerde önemli bir suçlamada bulundular.. Hikâye şu:

Vatan Gazetesi'nin haberine göre; sezon kapalı tribünden kombine kart alan K.K. ile B.N. geçen sezon başında da kombine kart derdine düşüyorlar.. En iyi yerden nasıl kart satın alabileceklerini araştırırlarken, babası Beşiktaş’ın o zamanki genel sekreteri olan Hakan Öner’den ilginç bir teklif geliyor kendilerine.. Öner, “Bırakın tribünü, gelin benim 10 kişilik locaya ortak olun” diyor.. Fiyatı sorulduğu zaman ise “50 bin dolar+KDV” yanıtını veriyor.. Beşiktaş Kulübü’nün verdiği bilgiye göre geçen sezon satılan en ucuz locanın fiyatı ise 80 bin dolar..

K.K. ve B.N., D-11 numaralı locaya 2 kişi ortak oluyorlar.. Yani adam başı 5’er bin dolara.. Parayı nakit olarak Öner’in eline saydıklarını öne sürüyorlar.. Locaya girip maç seyretmekte sorun yaşanmıyor ama gel zaman-git zaman parasını nakit ödedikleri locanın kartlarına bir türlü ulaşamıyorlar.. Öner’e bunu sordukları zaman hep aynı yanıtı alıyorlar: “Kartlar basılıyor, haftaya elinizde olur..”

D-11 nolu locadaki başka bir gariplik bu iki Beşiktaşlı’nın da dikkatini çekiyor aslında.. Çünkü Beşiktaş Kulübü’nde görev yapan kim veya o hafta kadroya girememiş hangi futbolcu varsa o locada maç izliyor.. Öner’e terslenecek oluyorlar, “Arkadaş hani burası bizim locamızdı.. Ne bu böyle her maçı cümbür cemaat izliyoruz!” diye.. Öner “Babamı kıramıyorum.. Her maça kulübün misafirlerini çağırıyor.. Ne yapalım, idare edelim” mazeretini sunuyor.. Ama K.K. ve B.N. D-11 locası ile Beşiktaş Kulübü arasında bir bağ olduğunu hissetmeye başlıyor..

‘SİZ'DE PROTESTO EDİN’

Esas bomba ise ocaktaki seçimlerden sonra patlıyor.. Babası yeni yönetimde yer almayınca locayı ve kartları kaybeden Öner, son bir kez daha şansını deniyor.. Gerisini K.K. ile B.N.’nin ağzından dinleyelim isterseniz:

“Hakan Öner bize ‘Babam başkan Yıldırım Demirören ile restleşti.. Bu nedenle yönetime girmek istemedi.. Biz de onu protesto için locaya gitmeyeceğiz.. Gelin, siz de gitmeyin’ dedi.. Biz zaten işin içindeki garipliği hissettiğimiz için Hakan’ı sıkıştırdık, ‘Bırak bu numaraları, baban yönetime giremedi, loca da elden gitti değil mi?’ deyince gerçeği itiraf etti.. Locanın parasını geri istedik.. Ama ilk yarıyı orada izlediğimiz için %50 iskonto ile.. Önce vermek istemedi.. Sonra babasını arayacağımızı söyleyince 5 bin dolarımızı geri aldık..”

Bu ikiliye “Locada sizin gibi Hakan Öner’e para ödeyen başkaları var mıydı?” diye sorduk.. Haberleri yoktu.. Ama locanın her maçta kalabalık olduğunu söylediler..

Merak ettik, neyin nesidir bu D-11 numaralı loca diye.. Beşiktaş Kulübü’ne sorduk, aldığımız yanıt oldukça şaşırtıcıydı: “Biz D-11’i kimseye satmadık.. Çünkü orası yönetimin locası.. Eğer Hakan Öner aracılığıyla oraya giren varsa da bizim bu konudan haberimiz yok..”

YÖNETİM?NE?YAPACAK?

Yani... İşin yanisi şu: Beşiktaş’ın eski genel sekreterinin oğlu Hakan Öner, siyah-beyazlı kulübe ait bir locayı kendi arkadaşlarına, 2009-10 sezonu boyunca, adam başı 5 bin dolar olmak üzere pazarlamış.. Bu önemli bir iddia.. Bakalım Beşiktaş Kulübü ve konunun muhatapları K.K. ve B.N.’nin suçlamalarını nasıl karşılayacaklar?

Demirören’den SORUŞTURMA!

Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Başkan olarak hangi locaya kimin gittiğini bilme imkânım yok.. Ama D-11’i ilgili arkadaşlara sordum.. Yönetimin locasıymış ve dışardan birine kiralanma imkânı yokmuş.. İddialarınızı büyük bir endişeyle karşılıyorum.. Soruşturma yapılması talimatını verdim.. Sonuçları kamuoyuna açıklayacağım..”

Yusuf ve Topuz transferinde vardı

Hakan Öner, şu anda şike soruşturmasıyla bağlantılı olarak cezaevinde bulunan menajer Metin Korkmaz ile birlikte Yusuf Şimşek’in Beşiktaş’a transferinde rol oynamıştı.. Öner-Korkmaz ikilisi, Mehmet Topuz’un gerçekleşmeyen transferinde de başrollerdeydi.. Bu arada D-11 numaralı locanın son 3 sezondur dışarıya satılmadığı ve Beşiktaş yönetiminin konuklarının bu locada ağırlandığı açıklandı..

Yorumları Göster
Yorumları Gizle