« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş'ta hedef liderliği korumak

Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi takımlarından Beşiktaş'ın antrenörü Mehmet Önüt, takım olarak hedeflerinin ilk yarıyı namağlup bitirmek olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Önüt, kulübün internet sitesine yaptığı açıklamada, ligde şimdiye kadar oynadıkları 5 maçı da kazandıklarını belirterek, “Yolumuza lider olarak devam ediyoruz. Bu hafta sonu Adana Engelliler Spor Kulübü ile deplasmanda oynayacağımız maçın ardından, KKTC Turkcell Spor Kulübü ile karşılaşacağız. 19 Ocak'ta ligimizin derbi müsabakasında Galatasaray ile oynayacağız. Son maçta ise Yalova Engelliler Spor Kulübü ile karşılaşıp ilk yarıyı bitireceğiz. Amacımız, en başta hedef maçımız olan Galatasaray'ı da yenerek ilk yarıyı namağlup olarak kapatmak” dedi.

Galatasaray'ın dünyanın en iyi oyuncuları arasında sayılabilecek 4 yabancı sporcuya sahip olduğunu kaydeden antrenör Önüt, “Biz ise tamamen Türk oyunculardan kurulu bir kadroya sahibiz. Umuyorum ki buna rağmen yine de salondan galibiyetle ayrılacağız” değerlendirmesini yaptı.

Siyah-beyazlı takımın çalıştırıcısı, 21-24 Nisan tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenecek Andre Wergauven Kupası'na ev sahipliği yapacaklarını hatırlatarak, “Daha önce bu kupada sırasıyla üçüncülük ve ikincilik kazandık. Artık sıra şampiyonluğa geldi. Hedefimiz, bir ilki başarmak ve tümüyle Türk oyunculardan kurulu bir kadroyla, bir Avrupa kupasını Türkiye'ye getirebilmek” dedi.

Son olarak takımın çalışmaları konusunda bilgi veren Mehmet Önüt, şunları aktardı:
“Teknik kadromuza iki yeni arkadaşımız katıldı. Cem Doğan benim yardımcılığımı üstlenirken, Gökhan Kesen de masör olarak görev yapacak. Oyuncularımızın durumu çok iyi. Haftanın beş günü, yaklaşık iki saat antrenman yapıyorlar. Yoğun tempoda, özverili olarak çalışmalarını sürdürüyorlar. Ciddi ve disiplinli bir takımız. Arkadaşlığı, takım ruhunu oturtmuş durumdayız. Zaten oyuncularımız milli takımlardan dolayı da senelerdir birbirlerini tanıyorlar. Umuyorum ki, mahcup olmadan hedeflerimize ulaşırız. Tabii ki amacımız, yenilsek de yensek de hem kulübümüzü hem de tekerlekli sandalye basketbolunu en iyi şekilde temsil edip taraftarlarımıza keyif veren bir basketbol izletmek.”

Bunları da Beğenebilirsiniz