« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş'ta hedef çifte şampiyonluk

Beşiktaş Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Antrenörü Mehmet Önüt, yeni sezonda lig ve Avrupa kupalarında şampiyon olmayı hedeflediklerini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Mehmet Önüt, kulüp internet sitesine yaptığı açıklamada, uzun bir zamandır yeni sezon hazırlıklarını devam ettirdiklerini belirterek, “Oyuncularımın birçoğu milli takım kampındaydı. Burada olan oyuncularımız da verdiğimiz antrenman programları dahilinde çalışmalarını sürdürüyor. Bütün oyuncularım bir araya geldiğinde yüksek tempoda antrenmanlarımızı sürdürüp sezona hazır olarak girmeyi hedefliyoruz” dedi.

Beşiktaş'ta hedefin her zaman şampiyonluk olduğunun altını çizen Mehmet Önüt, “Geçen yıl tamamı yerli oyuncularla ligimizde dünyaca ünlü oyunculara karşı şampiyonluk mücadelesi verdik ve maalesef averajla ikinci olduk. Şampiyon takıma ligdeki tek mağlubiyetini yaşattık. Avrupa'nın ikinci kupası olan Andre Vergauwen Kupası'nda şampiyon olduk. Çok kaliteli bir oyuncu topluluğum var. Kadromuzu koruyup, elimizdeki imkanları en iyi şekilde kullanarak takımımıza yeni oyuncular kazandırmak istiyoruz. Hedefimiz Beşiktaşımıza yakışır şekilde mücadele edip ligde ve Avrupa'da şampiyon olmak. Taraftarlarımızın da maçlarımıza gelip bizi desteklemelerini istiyoruz” şeklinde konuştu.

Beşiktaş Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Kaptanı Kaan Dalay ise Beşiktaş'ın hedefinin her zaman en tepede bulunmak olduğunu vurgulayarak, “Hedefimiz ligde şampiyon olmak ve Avrupa'da finale yükselebilmek. Kişisel olarak hedefim ise takımımın elde edeceği başarılarda pay sahibi olmak. Taraftarlarımızın bizi yalnız bırakmayacağına inanıyorum. Onların da desteğiyle arzuladığımız başarıları elde edeceğiz” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler