Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş'ta Genel Kurul'a rotar

Beşiktaş Kulübü'nün yarın yapılacak olağan seçimli genel kurul toplantısı öncesi bugün gerçekleştirilen Olağanüstü İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı başladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi'nde gerçekleştirilen toplantıya kulüp başkanı Fikret Orman, yönetim kurulu ve kongre üyeleri katıldı. Beşiktaş'ta yarın yapılacak başkanlık seçimine aday olan Serdal Adalı da ekibiyle birlikte kongreye geldi.

Kongre divan başkanlığına, iki başkan adayı Fikret Orman ve Serdal Adalı'nın ortak önergesiyle Uluç Gürkan seçildi. Toplantıda, 2013 yılı revize bütçesi görüşülüp, kulübe giriş ve aidat ücretleri belirlenecek. Ayrıca disiplin kurulu tarafından üyelikten çıkarılma yönünde karar alınan üyeler için de oylama yapılacak.

45 DAKİKA GECİKME

Bu arada, saat 10.00'da yapılması gereken kongre, yaklaşık 45 dakika gecikmeyle başlarken, saat 11.00 itibariyle toplam 241 üyenin katılım gösterdiği açıklandı.

SEÇİM HEYECANI YARIN


BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi'nde gerçekleştirilecek genel kurulda, aidatını yatıran 11 bin 500 üye, 20 sandıkta oy kullanabilecek. Saat 10.00'da başlayacak kongrede öncelikle seçim divan kurulu belirlenecek. Gündemin diğer maddelerinin geçilmesinin ardından başkan adayları isterlerse konuşmalarını yapacak. Başkan adaylarının konuşması sonrası oy verme işlemine geçilecek.

Oy verme işlemi saat 17.00'de kadar sürecek. Üyeler, geçtiğimiz yıl olduğu gibi oylarını şeffaf oy sandıklarına atacaklar. Saat 17.00'de oy verme işlemi tamamlandıktan sonra sayım işlemi başlayacak ve çıkacak sonuca göre Beşiktaş Kulübü'nün başkanı belli olacak.

İki başkan adayı yarışacak

Siyah-beyazlı kulübün olağan seçimli genel kurulunda iki başkan adayı yarışacak. Kongrede üyeler, mevcut başkan Fikret Orman veya Serdal Adalı'dan birini kulübün başkanlığına seçecek.

Başkan adaylarının yönetim kurulu aday listeleri

Kongrede yarışacak başkan adaylarının yönetim kurulu aday listeleri ise şöyle:

Fikret Orman:

Asil üyeler: Ahmet Nur Çebi, Ahmet Kavalcı, Deniz Atalay, Umut Güner, Yalçın Kaya Yılmaz, Melih Sami Esen, Metin Albayrak, Ahmet Ürkmezgil, Faik Akdil, Erdal Torunoğulları.
Yedek üyeler: Erdal Karacan, Berkan Gocay, Emre Kocadağ, Hakan Özköse ve Ahmet Mete Vardar.

Serdal Adalı:
Asil üyeler: Murat Aksu, Mekki Başak, Nafi Güral, Mehmet Murat Akdoğan, Ali Vural Ak, Merdan Araz, Adem Yılmaz, Doğan Küçükemre, Uğur Fora, Melih Aydoğdu.
Yedek üyeler: Mehtap Mutluşan Ferah, Süleyman Eren, Cem Sert, Ahmet Kocaadam ve Arslan Selim Yeğen.

Oy pusulaları

Başkan adayları Orman ve Adalı, iki farklı oy pusulasıyla seçime girecek. Geçtiğimiz günlerde renklerini belirleyen adaylardan Fikret Orman, kongrede açık mavi oy pusulasını kullanacak. Serdal Adalı ise beyaz renkli oy pusulasıyla seçime katılacak.

Üyeler için servis

Olağan seçimli genel kurula katılmak isteyen üyelere İstanbul'un çeşitli yerlerinden servis kaldırılacak.
Anadolu ve Avrupa yakasındaki belirli merkezlerden kongrenin yapılacağı salona sabah erken saatlerden itibaren servis hizmeti sağlanacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz