« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş'ta bir devrin sonu

Atatürk Olimpiyat Stadı'nın sorunlarından bıkan Beşiktaş Yönetim Kurulu, Süper Lig'in ikinci yarısında oynanacak 9 iç saha maçını başka statlarda yapma kararı aldı. Bu karşılaşmaların 4'ü Konya Torku Arena'da... Diğer 5'i ise daha sonra netleşecek.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş, Vodafone Arena inşaatı devam ettiği için iç saha maçlarını geçen sezon ve bu sezonun ilk yarısında, çoğunlukla Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynadı. Ancak yönetim kurulu yaptığı son toplantıda ligin kalan bölümünde Olimpiyat Stadı'nı kullanmama kararı aldı.

26 Ocak'ta deplasmanda oynanacak Gençlerbirliği maçı ile ikinci yarının startını verecek olan Beşiktaş, lig sonuna kadar 9 iç saha karşılaşması yapacak. Yönetim kurulunun aldığı karara göre bu müsabakaların 4'ü Konya Torku Arena'da gerçekleştirilecek.

Geriye kalan 5 maç ise Ankara 19 Mayıs, Ankara Osmanlı ve Başak Şehir Fatih Terim Stadı'nda yapılacak. 9 maçın statlara dağılımı ise önümüzdeki günlerde bu statları kullanan takımların başkanları ile yapılacak görüşmeler ve statlardaki maç programlarına göre belirlenecek.

Beşiktaş UEFA Avrupa Ligi'nde 26 Şubat'ta Liverpool ile yapacağı karşılaşmayı Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynayacak. Avrupa'da tur atlanması durumunda bir sonraki maç UEFA'ya daha önceden bildirildiği için yine Olimpiyat'ta gerçekleşecek.

Ziraat Türkiye Kupası maçlarının durumu ise netleşmedi. Kupa programına göre bu maçların bazıları için Olimpiyat Stadı'nın kullanılabileceği ifade edildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz