« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş'ta 16 yasağı

Fransız oyuncunun ilk gün sırtına geçirdiği 16 numaralı forma büyük tepki çekti. Kriz üzerine yöneticiler geri adım attı. Cisse’nin 18 numarayı giyeceği açıklandı.

Bülent ÇALTI
SON GÜNCELLEME
YILLARDIR Beşiktaş ile Bursaspor arasında yaşanan gerginlik yeni bir boyut kazandı. Paris Saint Germain’den transfer edilen Edouard Cisse, kendisini siyah beyazlı renklere bağlayan imza töreninde arkasında ismi yazılı 16 numaralı formayı sırtına geçirince, Beşiktaş’ta yeni bir krize yol açtı. Fransız oyuncunun Beşiktaşlı olmasının ardından Kartal Yuvası’nda satışa çıkan formalarını almak isteyen siyah beyazlı taraftarlar, "16" numarayı görünce büyük tepki gösterdiler.

Mecburi değişiklik

Bunun nedeni ise çok basitti. Bursa’nın plaka numarası olan 16’ya bile Beşiktaş taraftarının tahammülü yoktu ve Kartal Yuvası’nda 16 numaralı bir ürün görmek istemediklerini belirttiler. Beşiktaş’ın ürünlerinden ve bunların satışlarının yapıldığı Kartal Yuvaları’ndan sorumlu yönetici Hakan Aksoy da bu konuda kendisine gelen birçok telefon, mail ve faks yağmuru altında çıkış yolu bulmak için Futbol Şube Sorumlusu Celal Kolot ile durum değerlendirmesi yaptı. İkili, tepkilerin daha fazla artmaması ve ürün satışlarının protesto edilmemesi için acilen Cisse’nin forma numarasını değiştirme kararı aldılar.

18 numarayı aldı

Bursa ismini bile duymak istemeyen taraftarların tepkilerinin büyümemesi için çözüm üreten ikili, Cisse’nin yeni sezonda 18 numaralı formayla mücadele etmesini kararlaştırdı. Numara problemi Edouard Cisse’ye de iletildi ve Fransız futbolcu, "Benim için farketmez. Numara takıntım yok. Taraftarlarımızın sıkıntısı ortadan kaldırılsın" dedi. Beşiktaş’ta 16 numaraya yasak getirilirken, Cisse’nin forma krizi de ortadan kaldırılmış oldu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler