Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaşlılar İstanbul'a gönderildi

Bursa Emniyeti yaptığı açıklamayla Bursaspor - Beşiktaş maçını izlemek için Bursa'ya gelen siyah-beyazlı taraftarların kesinlikle şehre girmesine izin verilmeyeceğini duyurdu. Bunun üzerine siyah-beyazlılar İstanbul'a geri döndü.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

BEŞİKTAŞLILAR İSTANBUL'A GÖNDERİLDİ -( Emre Oktay'ın objektifinden)

OLAYLARDAN FOTOĞRAFLAR- Foto Galeri

Atatürk Stadı önünde Siyah-beyazlı tarafarların giriş yapacağı noktada toplanan Bursaspor taraftarları polisle çatıştı ve ortalık savaş alanına döndü. Yeşil-beyazlı taraftarların stat önünde bekleyişini sürdürmesi ve Bursaspor-Beşiktaş maçının iptal edilmesi üzerine, Bursa Emniyeti ve İl Güvenlik Kurulu siyah-beyazlı taraftarları İstanbul'a geri gönderdi. Bursa'dan ayrılan Beşiktaş kafilesi ile siyah-beyazlı taraftarlar, Yalova'dan deniz yolu ile Gebze'ye hareket etti.

Yalova Topçular iskelesine ilk olarak, Bursa'nın Orhangazi ilçesi girişinden, İstanbul'a dönmek üzere yola çıkan 8 otobüsteki 400 Beşiktaş taraftarı ulaştı. Taraftarlar burada, Bursaspor ve Bursa Valisi Şahabettin Harput aleyhinde sloganlar attılar.

Polisin geniş güvenlik tedbirleri arasında 1 saat bekleyen taraftarlar, Beşiktaşlı futbolcu ve yöneticileri taşıyan 2 otobüsün de iskeleye gelmesiyle tezahürata başladılar. Kafileyi taşıyan otobüslerin önünü kesen taraftarlar, meşale yakarak takımları lehine slogan attılar. Taraftarlar bu sırada da Bursaspor ve Bursa Valisi aleyhine slogan atmayı sürdürdüler. Yalova polisi ve jandarma, bu sırada çevrede geniş güvenlik önlemi aldı.

Beşiktaş kafilesi ve futbolcuları taşıyan 8 otobüs ayrı ayrı olarak 2 feribotla Gebze Eskihisar iskelesine gitmek üzere yola çıktı.

Öte yandan, Yalova Topçular-Gebze Eskihisar arasında çalışan “Galatasaray” adlı feribotun, “tedbir amacıyla” seferden çekildiği bildirildi.

OLAYLARDAN İLK GÖRÜNTÜLER- WEB TV

BURSA SOKAKLARI SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ - WEB TV

POLİS BURSALI TARAFTARLARA PANZERLERLE MÜDAHALE ETTİ - WEB TV

İşte TFF Futbol Müsabaka Talimatı'ndaki karşılaşmanın iptal edilmesini öngören o madde:

Madde 17,  2. Fıkra:

"TFF Yönetim Kurulu, tedbir niteliğinde olmak üzere, müsabaka güvenliğinin yerel idareler tarafından sağlanamadığına, sağlanamayacağına veya seyirciler tarafından bozulduğuna kanaat getirdiği illerde müsabakaları oynatmamaya ve bu illerde oynanması gereken müsabakaların bir kısmını veya tamamını başka bir ilde oynatmaya yetkilidir."  

ADALI:  TÜRKİYE'YE YAKIŞMAYAN MANZARALAR

BURSASPOR BAŞKANI YAZICI'DAN ŞAŞIRTAN AÇIKLAMA

EGEMENOĞLU: MAÇ OYNANMAYACAK, SON KARARI TFF VERECEK 


İlişkili Haberler