« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaşlı taraftarlar derbinin oynanmaması için Federasyon'a başvurdu

Kırıkkaleli bir grup Beşiktaş taraftarı avukat aracılığıyla, yarınki Fenerbahçe - Beşiktaş maçının oynanmaması ve oynatıldığı taktirde de sonucunun tescil edilmemesi için Futbol Federasyonu'na başvurdu.

Erhan GÖGEM / KIRIKKALE(DHA)
SON GÜNCELLEME
Taraftarların avukatı Ümit Nuri Kocaballı, derbide Beşiktaş taraftarının stada alınmamasının Anayasa ve insan haklarına aykırı olduğunu savunarak, “Bugün Futbol Federasyonu'na derbinin oynanmaması için başvurumuzu yaptık. Eğer bu talebimiz yerine gelmez ise FİFA ve UEFA'ya başvuracağız” dedi. Kocaballı şöyle devam etti: “Böyle bir karar hem Anayasa'ya hem de İnsan Hakları Beyanemesi'ne aykırı bur durum. Bizde bunu dile getirerek Futbol Federasyonu'na başvurup maçın tehiri veya eğer oynanırsa da neticesinin tescil edilmemesini istedik. Eğer bu talebimiz kabul edilmezse FİFA ve UEFA'ya başvuracağız. Ayrıca yasal platformlarda da bu hak ihlalinin hesabı sorulacak.”
Avukat Kocaballı, Futbol Federasyonu'nun dilekçelerini işleme aldığını, olumsuz bir kararın çakması halinde ise manevi tazminat davaları açacaklarını söyledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler