« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaşlı ressamın tablosu Atletico'nun müzesinde

İspanya'nın en büyük kulüplerinden Atletico Madrid, Beşiktaşlı ressam Nihat Evren Derman'ın yaptığı tabloyu müzesinde sergiliyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Daha önce Beşiktaş'ın Liverpool zaferi başta olmak üzere siyah beyazlı takımın tarihinde önemli yer edinen olayları resmeden Devran, Atletico Madrid'in 2013-14 sezonunda Arda Turan'ın da forma giydiği maçta Real Madrid'i yendiği karşılaşmayı resmetti.

Beşiktaşlı ressamın tablosu Atleticonun müzesinde
Büyük beğeni toplayan resim, Atletico Madrid Başkanı Enrique Cerezo'nun katıldığı törenle kulüp müzesine kondu.

TABLODAKİ ÇARŞI AYRINTISI
Atletico'nun 19 yıl sonra gelen şampiyonluk öyküsünün anlatıldığı tabloda ilginç bir detay dikkat çekti. Tablonun yaratıcısı olan Nihat Evren Derman, Atletico'nun tablosunda da Beşiktaş'a yer verdi.

Beşiktaşlı ressamın tablosu Atleticonun müzesinde
İKİ KULÜP DE 1903'TE KURULDU

İki kulübün de 1903'te kurulduğunu ve aynı kültürü paylaştığını belirten Derman, şunları söyledi:

"Elbette ki Arda'nın da orada oynamış olması bizim için bir gurur kaynağı olmuştur. Tüm etkenlerden dolayı, 'Kalbimiz her zaman sizinle atacak' temalı bu resmi yapmaya karar verdim. Resimde Atletico'nun ezeli rakibi Real Madrid'e karşı attığı bir gol tasvir ediliyor. Arda ile birlikte Atleticolular sevinirken, Cristiano Ronaldo dizlerinin üzerine çökmüş üzüntü yaşıyor. Tribünde ise Çarşı'nın pankartı bulunuyor. Üzerinde İngilizce olarak kalbimiz her zaman sizinle yazıyor. Ayrıca yanda Türk ve İspanyol bayrakları gözüküyor.

Atletico ile Beşiktaş aynı yıl; 1903'te kuruldular. Halkın takımı ikisi de; rakipleri daha yüksek bütçelerle takım kurarken, iki takım daha mütevazı olanaklarla mücadele ediyorlar. Bu benzerliklerden dolayı biz Beşiktaşlılar Atletico'yu destekliyoruz. Bun nedenle bu resmi yaptım ve tablonun Atletico Madrid müzesine konacak olması ise benim için hayatımın en büyük ödülü."


İlişkili Haberler