« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaşlı futbolculara oruç hutbesi

İmam Bülbül, Avusturya'nın Seefeld kasabasında kamp yapan Beşiktaşlı futbolcuları oruç konusunda rahatlattı.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

Beşiktaşlı futbolcular yönetici Ahmet Kavalcı, Seyit Ateş, Şükrü Yazıcıoğlu, Adanaspor Başkanı Bayram Akgül, Teknik Direktör Samet Aybaba, kaptan İbrahim Toraman oyuncular ve medya mensupları ile Cuma namazında buluştu. Siyah beyazlı oyuncuların M.City maçı öncesi kamp yaptıkları Seefeld'de camiinin uzak olması nedeniyle özel olarak imam ve müezzin davet edildi.

Cuma hutbesinde ramazan orucunun özelliklerinden bahseden imam İsmail Bülbül özellikle futbolcuların oruç konusundaki hassasiyetine değindi ve "Profesyonelsiniz. Sezon öncesi zorluklarla karşılaşıyor ve fizik gücü harcıyorsunuz. Sizlerin oruç tutması zor olabilir. Bu nedenle kazaya bırakabilirsiniz. Ülkenizden binlerce kilometre uzaklıkta çalışıyorsunuz.

Allah tarafından seferi olarak buyrulmuş. İslamiyet rahatlık dinidir. Müsait olduğunuzda kaçırdığınız orucu tutabilirsiniz" diyerek rahatlattı. Siyah beyazlı takımın kaptanı İbrahim Toraman ve kaleci Cenk Gönen imamın verdiği oruç hutbesinden mutlu olduklarını ve namaza gelen 14 genç oyuncununda mutlu olduğunu söyledi


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler