« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaşlı bu statla gururlanacak

Beşiktaş Başkanı, yöneticiler Ahmet Nur Çebi ve Yalçın Yılmaz ile birlikte teftişe çıktı. Bütün sorunların giderildiğini kaydeden Orman, “Yöneticiler maç öncesi şeref tribünü yerine kapılarda durup, sorunlarla ilgilenecek” dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

BEŞİKTAŞ Başkanı Fikret Orman ve yöneticiler Ahmet Nur Çebi, Yalçın Yılmaz, dün sabah İnönü Stadı’nı gezdi. Bütün tribünleri tek tek ziyaret edip, çalışmalar hakkında bilgi alan Orman’ın bu gezisinde yanında sadece Hürriyet vardı. Orman, çok önemli açıklamalarda bulundu. Beşiktaş Başkanı, “Beşiktaşlılar yeni dönemde İnönü Stadı ile gurur duyacaklar. Tribünlerdeki koltuklardan, tuveletlere ve turnikelere kadar tüm sorunları tek tek tespit edip, onardık” dedi.
Taraftara da gözdağı veren Orman, “Yeni dönemde taşkınlık yapacak taraftarlar gözetim altına alınacak” ifadesini kullandı.
İşte başkan Fikret Orman’ın açıklamalarından satır başları...

Kamera sayısı 300’e çıkartıldı

“Geçmişte 100 adet olan güvenlik kamerası sayısı 300’e çıkartıldı. Bu kameralar her tribüne özel olarak yerleştirilecek. Sahanın kapatılmasına neden olan kişiler hemen gözaltına alınacak. Gerekirse, mahkemeye verilip, kulüp adına dava açılacak. Özel güvenlik teşkilatına önemli yetkiler verildi. Bundan sonra başı boş taraftar olmayacak. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün desteği ile sorun çıkartan taraftar anında etkisiz hale getirilecek. Geçen yıl çıkan olaylardan ötürü Beşiktaş’ın 8 milyon TL kaybı var. Bunun önüne geçilecek.”

Kimseye bedava bilet verilmedi

“Ben dahil yöneticilerimiz, maç öncesinde şeref tribünü yerine İnönü Stadı’nın kapılarında duracak. Hepimiz bire bir çıkabilecek problemlerle ilgileneceğiz. Taraftarlarımızın rahatça maça girmesini sağlayacağız. Kimseye bedava bilet verilmedi. Verilmeyecek de! Parasını alan herkes, ağız tadıyla maçını izleyecek. Yönetim olarak taahhüt ediyoruz. Bundan sonra İnönü Stadı’na kombinesi olan kişi, istediği zaman gelip yerine oturacak biletsiz kimse olmayacak.”

Tuvaletlere çiçek koyacağız

“Statta bundan böyle özel anlaştığımız ünlü firmalar hizmet verecek. Özellikle yeme-içme konusunda çok hassas davranıyoruz. Tuvaletlere de çiçekler ve kokular olacak.  İnönü Stadı’nda maç izlemek, Avrupa’daki statlar gibi keyif verecek. Dünyadaki örneklerine bakıp, İnönü Stadı’na makyaj yaptık. Stat sorunları için beyaz masa oluşturacağız. Sorunlara anında müdahale edilecek.”

Çimler özel şemsiyelerle korunuyor

“İnönü Stadı, yeni sezona hazır hale getirildi. Sahamız kötü değil. Kemer Country Golf sahalarının organizasyonunu yapan şirket özel formüllerle çimlerin yetişmesini sağladı. Çimlerimiz şu anda özel şemsiye ile korunup muhafaza ediliyor. Futbolcularımızın istediği çim saha oluşturuldu.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz