Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş'ın zor gecesi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Vedat OKYAR

Çok enteresan bir lig yaşıyoruz. Üç büyük takım zirvenin sıcaklığı içinde. Hele Beşiktaş'tan önce oynayan iki büyük de kaybedince, dün akşam oynanan oyunun havası da değişik oldu, rengi de...

Beşiktaş ilk 15 dakika muhteşem top oynadı. Zaten öyle devam edilseydi bu tür sıkıntılara düşülmezdi. İkinci yarı sanki Beşiktaş'ın üstüne başına bir sihirli değnek değmişti. Eski tas, eski hamam görüntüsüne büründüler. İlk yarı rakibin koca 45 dakika hücumu yok. İkinci yarı bulduğu bir gol var, kaçırdığı da üç tane gol. Bu hesap iyi şeyler vadetmiyor. Kalli'nin bir an önce bu zaafa el koyması lazım. Beşiktaş 18'ini, rakiplerin bu kadar çabuk katetmemesi lazım.

Oktay çok zor bir gol yaptı, çok kolayları da kaçırdı. Ama galibiyeti getiren kafa pası akılcıydı. Mehmet de iyi plaseledi. Mehmet demişken iki lafım var... Sevgili Mehmet benim bildiğim, düşmek aşağı doğru olur. Sen yukarı doğru düşüyorsun, penaltı bekliyorsun. Dün akşam da belki oyunun hakemi en doğru kararını, senin penaltı numaranı yememekle yaptı. Ali Eren sanki ayağında takunya ile top oynuyor. Topu kesmede var, kullanmada yok.

LİG ARASI İLAÇ GİBİ

Beşiktaş takımının sezon başından beri buralara kör topal da olsa geldiğini izledik. Artık her azalan maç hata kaldırmaz. Kayıpların telafileri zor olur. İlk önce bunu futbolcuların bilmesi lazım. Çünkü ne olursa olsun, futbol topunun muhatabı futbolcudur. Onlar iyi şeyler yapmak isterse olacak. Kendiliğinden olmaz. Milli maç arası Beşiktaş'a ilaç gibi geldi. Kalli bu 15 gün içinde hem takımın tamamını, hem de tek tek oyuncularını daha yakından tanıyacak. Bu futbol molasını Beşiktaş avantajı olarak görüyorum. Ve Fenerbahçe maçında daha iyi bir Beşiktaş seyredeceğime inanıyorum.
Bunları da Beğenebilirsiniz