« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş'ın yeni sambacısı Da Silva: Elimden geleni yapacağım

Beşiktaş'ın çiçeği burnunda Brezilyalısı Deivson Rogerio Da Silva, siyah-beyazlı takımın başarısı için elinden geleni yapacağını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
“Bobo” lakaplı Deivson, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, takım arkadaşlarıyla birlikte sezon sonuna dek gereken bütün puanları toplayarak, üst sıralara çıkmak istediklerini belirterek, “Burası insani ilişkiler bakımından Brezilya'ya benziyor. Takım arkadaşlarımla kısa sürede iyi ilişkiler kurduk” dedi.

Kore'den de teklif aldığının hatırlatılması ve neden Beşiktaş'ı tercih ettiğinin sorulması üzerine Deivson, “Beşiktaş'ta oynamak benim için daha cazipti. Avrupa'da oynarsanız daha çok göz önünde oluyorsunuz” diye konuştu.
En çok İtalya'nın İnter takımında forma giyen Brezilyalı Adriano'yu beğendiğini anlatan “Bobo”, “Sonuçta bir gün onun gibi olmak isterim” dedi.

Genelde ceza sahası içinde gol arayan bir futbolcu olduğunu belirten Brezilyalı futbolcu, sakin bir insan olduğunu, 3-4 hafta içinde buraya tamamen adapte olacağını ifade etti.
Takımda Kleberson gibi bir Brezilyalı'nın olmasının kendisi için avantaj olduğunu vurgulayan Deivson, “Burada her şeyi yaşadığı için, bana yardımcı olacaktır” şeklinde konuştu.

'TIGANA İLE SELAMLAŞTIK'

Takıma geldiğinden bu yana teknik direktör Tigana ile görüşüp görüşmediği sorusuna Deivson, “Burada sadece ilk kez antrenmana çıktığımda selamlaştık. Başka da bir görüşmemiz olmadı” diye yanıt verdi.

Lakabı “Bobo”nun nereden geldiğinin sorulması üzerine de Brezilyalı futbolcu, “Bobo, Brezilya'da daha önce oynamış meşhur bir futbolcu. Bana da bu lakabı takmışlar” dedi.

Deivson, Fenerbahçe'de forma giyen vatandaşları Alex ve Nobre'yi, Brezilya'da oynarken tanıdığını, ancak buradaki durumları hakkında bilgi sahibi olmadığını sözlerine ekledi.

Brezilyalı futbolcu daha sonra basın mensuplarına kardan adamla birlikte poz verdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler