« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş'ın yeni genç starı

Sis yüzünden sanki bulutların içindeymişcesine oynanan derbi maçında ortaya çıkan bu skorda, en büyük katkı Beşiktaş'ın yeni genç yıldızına(!) aitti.

Bilinç Çilingiroğlu
SON GÜNCELLEME

Sis yüzünden sanki bulutların içindeymişcesine oynanan derbi maçında ortaya çıkan bu skorda, en büyük katkı Beşiktaş'ın yeni genç yıldızına(!) aitti. Kanattan hem defansif hem ofansif durmaksızın çalıştı. Rakiplerini çalımlarla ekarte etti, gollük paslar attı, hatta 2 tanesi asiste dönüştü gol bile oldu. İbrahim Üzülmezdi bu genç oyuncunun adı...

Şaka bir yana 36 yaşındaki İbrahim'in müthiş oyunu dudak ısırttı izleyenlere. Sanki önünde kimi zaman Serdar kimi zaman Ekrem yokmuşcasına körük gibi gitti geldi. Tartışmasız maçın adamı oydu.

Futbol enteresan bir oyun kimi zaman.

İlk devreki oyunu izlediğimizde F.Bahçe'nin çok ve doğru pas yapan, Beşiktaş'ın ise 2 pası bir araya getiremeyen ani ataklarla şansını deneyen bir takım hüviyetinde olduğunu gördük. Halbuki hem saha avantajına sahip aynı zamanda puan dezavantajına sahip takım Beşiktaş'tı. İlk yarı biterken tribünde homurdanmalar duyulmaya başlamıştı bile taraftarlar arasında.

Ama emektar İbrahim vazgeçmedi. Çalımlarla ilerleyip Fink'e inanılmaz bir pas çıkardı ve Fink de topu nefis bir noktaya bıraktı. Bu gol maçın dönüm noktası oldu. Bütün futbol maçlarında ilk golden sonraki 5 dakika çok önemlidir. F.Bahçe bu 5 dakikayı doğru değerlendiremeyince 2.golü de kalesinde gördü. Oyunun sonraki dakikalarında Daum'un bir B planı olmadığını gördük. Yenilgiyi kabullenmiş, "bitse de gitsek"leri oynayan bir F.Bahçe vardı sahada.

Maçtan 1 hafta önce maçın kaderini Mustafa Denizli'nin belirleyeceğini söylemiştim. Öyle de oldu. Kadro seçimiyle derbilerde her zaman farklı olan Denizli, ilk yarıdaki Serdar Özkan ısrarından vazgeçti ve oyuncu değişiklikleri ile maçın gidişatını belirledi.

Mustafa Denizli bu maç ile birlikte ne kadar büyük bir krizde de olsa takımını ipten alan hoca olmayı başarmıştır. İlk kez 3 golü bir arada hem de böylesine zorlu bir derbi maçta gören Beşiktaş artık moralli ve kendine güveni olan bir takımdır ve yarışın içinde olacaktır. Bunun tek mimarı da Mustafa Denizli'dir.

"KAZIM KONUŞURKEN BİRAZ DİKKATLİ OLMAK LAZIM"

Maç başlarken Kazım'ın maçın kahramanı olacağından emindim. Ama tek emin olmadığım bir şey vardı. Acaba Kazım pozitif manada mı negatif manada mı kahraman olacaktı? O negatif olmayı seçti. Gerçi negatif olmayı Kazım Galasaray maçında da seçmişti ama o gün melekler onu korumuş atılmasını engellemişti. Bu sefer ise günlerdir ortamı geren kendisi olmuştu.

"Beşiktaş bizden korksun" şeklinde demeçler veren twitter'ine 8taş yazıp taraftarları çıldırtan yine oydu. Ama maç ilerleyip goller gelince, 36'lık Üzülmez'e diş geçiremeyince sinirleri gerilen o oldu ve sahayı terketmeyi tercih etti.

8 rakamını kullanıp Beşiktaş ile dalga geçen Kazım için maç anonsu şöyleydi 75.dakikada: "Fenerbahçe'de kırmızı kart gören oyuncu, 8 numara ile Kazım Kazım"


Bunları da Beğenebilirsiniz