Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş'ın toplam borcu 181 milyon lira

Beşiktaş Kulübü Olağan Divan Kurulu toplantısında siyah-beyazlı kulübün toplam borcunun 181 milyon 357 bin 189 lira olduğu açıklandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Denetleme Kurulu Başkanvekili Mehmet Küçükince, Swissotel'de gerçekleştirilen toplantıda kurulunun raporunu okudu.

Küçükince, siyah-beyazlı kulübün 121 milyon 600 bin 616 lira borcu bulunduğu, ayrıca Kulüp Başkanı Yıldırım Demirören'e de 59 milyon 756 bin 573 lira borç olduğunu ifade ederek, toplam borcun 181 milyon 357 bin 189 lira olduğunu açıkladı.

Küçükince, derneğin mevcudunun 2 milyon 967 bin 268 lira, toplam borçlarının ise Demirören'e olan borçla birlikte 69 milyon 546 bin 884 lira olduğunu, BJK Futbol Yatırımları A.Ş'nin ise 78 milyon 814 bin 217 lira mevcuda, 193 milyon 591 bin 790 lira da borca sahip olduğunu kaydetti.

KARADENİZ: "BEŞİKTAŞ BAŞKANLIK MAKAMINA HEPİMİZ SAYGI GÖSTERMELİ VE KORUMALIYIZ"

Beşiktaş Kulübü Olağan Divan Kurulu toplantısı yapıldı. Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, yurt dışında olduğu için Swissotel'de gerçekleştirilen toplantıya katılmadı. Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ertuğrul Kumcuoğlu, yönetim kurulu üyeleri, Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz ve Divan Kurulu üyelerinin yer aldığı toplantıda ilk olarak Karadeniz söz aldı.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören'e yapılan küfürlü saldırılara değinen Divan Kurulu Başkanı Karadeniz, "Beşiktaş Kulübü başkanlık makamının uğramış olduğu bu saldırı hepimizi üzmüştür. Bu makam, hepimiz tarafından korunması gereken bir makamdır. Burada Ahmet, Mehmet oturmuş önemli değildir" dedi.

"Beşiktaş başkanlık makamına hepimiz saygı göstermeli ve korumalıyız" diyen Karadeniz, "Aklı başında Beşiktaşlılar'ın hepsi bu konuya sahip çıkmışlardır ve olayı kınamışlardır. Bundan sonra inşallah bu gibi olaylar meydana gelmez" diye konuştu.

Yalçın Karadeniz, Ocak 2010 tarihinde yapılacak kongreye de değinerek, "Önümüzdeki seçim için 3 değerli başkan adayı olduğu görülüyor. Ne kadar çok aday olursa o kadar iyi olur. Başkan adaylarının Beşiktaşlılık duruşuna yakışır şekilde mücadelelerini ve propagandalarını yapacaklarına inanıyorum" diye konuştu.

12 BİN 875 KİŞİ OY KULLANABİLECEK

Divan Başkanlık Kurulu'nun faaliyet raporunda toplam 13 bin 488 kulüp üyesinin aidatını ödediği açıklandı. Bu üyelerden 12 bin 875'inin oy kullanma hakkına sahip olduğu belirtilirken, son 2 yılda kulübe 450 kişinin üye olduğu ifade edildi.

ÖNER: "ELEŞTİRENLER ŞAMPİYONLUKTAKİ İDDİAMIZI GÖRMÜŞLERDİR"

Beşiktaş Kulübü Genel Sekreteri Kenan Öner, sezon başında eleştiriler aldıklarını, ancak takımın son haftalardaki performansı ile şampiyonlukta ne kadar iddialı olduğunu herkese gösterdiğini söyledi.

Beşiktaş Kulübü'nün Swissotel'de yapılan Olağan Divan Kurulu toplantısında yönetim kurulu faaliyet raporunu aktaran Kenan Öner, futbol takımına değinerek, "Sezon başında bizi eleştirenler, Beşiktaş'ın şampiyonlukta ne kadar iddialı olduğunu görmüşlerdir. Takımımızın ne kadar kaliteli bir kadrosu olduğunu herkes görüyor" diye konuştu.

Son 5 maçtaki çıkışlarını bundan sonra da sürdürmek amacında olduklarını dile getiren Öner, "Önümüzdeki hafta çok önemli bir derbi maçımız var. Bu maçta iyi bir sonuçla çıkarsak, ligin ilk yarısını güzel bir yerde bitirebiliriz" dedi.

Kenan Öner, Şampiyonlar Ligi'nde arzu ettikleri neticeleri alamadıklarını ifade ederek, "Başlangıçta çok inançlı ve heyecanlıydık, olmadı. Ama hala UEFA Avrupa Ligi'ne kalma umudumuz var. Kalan 2 maçımızı iyi bitirerek, Avrupa'da devam etmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

Öner, amatör branşlar ve diğer konularda da Divan Kurulu üyelerine bilgi verdi.

Başkan Yıldırım Demirören'e yapılan küfürlü tezahüratlara değinen Öner, "Bunlar hiçbir Beşiktaşlı'nın arzu etmediği olaydır. 50 yıldır bu stada geliyorum böyle bir şey görmedim. Bu olayları önlemek için burada sayın Demirören ve yönetim kurulunun çabaları yetmez, herkesin destek olması lazım. Biz daha zor koşullarda şampiyon olduk. Yapılanlar son derece üzücüydü" ifadelerini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler