« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş'ın öncelikli hedefi ligde kalmak

Beşiktaş Bahçeşehir Üniversitesi Kadın Voleybol Takımı Antrenörü Adnan Kıstak, Beşiktaş Kulübü'nde yaşanan maddi sıkıntılar nedeniyle geçen sezon kadrolarında bulunan bütün oyuncuların ayrıldığını belirterek, “Büyük uğraşlar sonucunda yeniden bir takım oluşturduk” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Adnan Kıstak, sezon öncesinde Bahçeşehir Üniversitesi ile önemli bir işbirliğine giderek, 5 yıllık sponsorluk anlaşması imzaladıklarını hatırlatarak, “Amacımız hemen ilk yılımızda büyük başarılardan ziyade, yaptığımız anlaşma süresince yavaş yavaş kurumsallaşarak, uzun yıllar devam edecek bir yapı sağlamaktır. Tabii ki üstyapı olmadan altyapı olmaz. Üstyapımızı her zaman kuvvetli tutacağız. Bütün takımlarla mücadele edecek güçte olacağız. Ondan sonra geliştireceğimiz projelerle yetenekli gençleri bünyemize katacağız” diye konuştu.

Kıstak, Beşiktaş Kulübü'ndeki maddi sıkıntının takım olarak kendilerini nasıl etkilediğine yönelik soruyu şöyle yanıtladı: "Çok zor günlerden geçtik ve geçen sezondan hiçbir oyuncumuz kalmadı. Böyle bir durumda Beşiktaşlı olan Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel bu konuya büyük hassasiyet gösterdi ve kulübümüze destek verdi. Büyük uğraşlar sonucunda yeniden bir takım oluşturduk. İyi bir takım oluşturduğumuzu düşünüyorum. Ligdeki bütün rakiplerimize karşı iyi mücadele edecek bir ekip olacağımızı düşünüyorum. İyi voleybol oynayan ve mücadele eden bir takım olmak istiyoruz.”

-“Hedefimiz öncelikle ligde kalmak”-

Hedeflerinin bu sezon öncelikle ligde kalmak olduğunu vurgulayan Adnan Kıstak, daha sonra play-off'a mücadele ederek, Avrupa kupalarına gitmeyi istediklerini ifade etti.

Beşiktaş formasını en iyi şekilde taşıyacak oyuncuları renklerine kattıklarını dile getiren Kıstak, şunları kaydetti: “Temmuz ayının sonunda Bahçeşehir Üniversitesi ile bu birlikteliği yaptık. Bu dönemde, Türkiye'de önemli bütün transferlerin bittiğini düşündüğümüzde, böyle bir takım kurmamız mucize gibi bir şey oldu. Hepsi de Beşiktaş'a layık oyuncular. Öte yandan bugün baktığımızda çok kaliteli bir lige sahibiz. Zaten milli takımımızın da yaptığı işler bunu gösteriyor. Eski ligimiz olsa, şu an kurduğumuz takım ikincilik ya da üçüncülük için oynardı. Ama şimdiki hedefimiz öncelikle ligde kalmak, sonra play-off'a girmek ve Avrupa kupalarına katılmak. Gerçek hedefimiz bu.”

Kadrolarında şu an 10 oyuncunun olduğunu belirten Kıstak, “İki oyuncu daha aramıza katılacak önümüzdeki günlerde. Bu oyuncular için ince eleyip, sık dokuyoruz. Acelemiz yok, hem rakiplerimizin durumunu hem de kendi durumumuzu gördükten sonra buna karar vereceğiz. Elimizdeki imkanlar bunları yapmaya yeterli” ifadelerini kullandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz