« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş'ın lisansı cuma günü çıkıyor

Türkiye Futbol Federasyonu 30 Nisan'da yaptığı açıklamada Futbol Federasyonu Kulüp Lisans Kurulu'nun, Kulüp Lisans Sistemi çerçevesinde yaptığı denetimler sonucunda 5 Süper Lig kulübüne lisans verildiğini duyurmuştu.

ÖVÜNÇ ÖZDEM/İSTANBUL,(DHA)
SON GÜNCELLEME

UEFA tarafından başlatılan ve 6 sezondan beri düzenli olarak ülkemizde uygulanan Kulüp Lisans Sistemi'nin temel amacı Süper Lig ve Bank Asya 1. Ligi'nde mücadele eden kulüplerin sportif, altyapı, personel-idari, hukuki ve mali açılardan sistemlerini belli bir standarda ulaştırıp, bu seviyenin gelişimi ve sürekliliğini sağlamak olarak belirtilmişti.

Lisans Kurulu yaptığı değerlendirme sonucu Bursaspor, Fenerbahçe, Galatasaray, Kayserispor ve Trabzonspor kulüplerinin önümüzdeki sezon için lisans almaya hak kazandığını açıklamıştı. Bu kulüpler arasında Beşiktaş'ın yer almaması üzerine çeşitli spekülasyonlar yapılmış ve Siyah Beyazlı kulübün önümüzdeki sezon Avrupa kupalarına katılamama tehlikesi ile karşı karşıya kaldığı ifade edilmişti. Ayrıca Beşiktaş'ın vergi borcu bulunduğu ve bu borç sebebi ile lisasn almasının zora gireceği belirtilmişti. Ancak Siyah Beyazlı kulübün vergi borcu sebebi ile değil, federasyona göndermesi gereken belgeleri yetiştirememesi sebebi ile Bursaspor, Fenerbahçe, Galatasaray, Kayserispor ve Trabzonspor ile birlikte lisans alamadığı öğrenildi. Beşiktaş Kulübü'nün çarşamba gününe kadar belgeleri hazır hale getirip federasyonu ileteceği kaydedildi. 7 Mayıs Cuma günü futbol federasyonunda bu konu ile ilgili yapılacak toplantıda Beşiktaş'ın başvurusunun da ele alınacağı ve Siyah Beyazlı kulübün UEFA ve TFF Kulüp Lisans talimatlarına göre yeni sezon için lisansının çıkarılacağı kaydedildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz