« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş'ın gençleri kendine güveniyor

Beşiktaş Futbol Takımı'nın bu sezon kadrosuna kattığı genç isimler Veli Kavlak, Tanju Kayhan, Burak Kaplan ve Julio Alves, yeni takımlarıyla ilgili duygularını paylaştılar.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Beşiktaş Dergisi'ne, Veli, Tanju, Burak ve Alves tarafından yapılan açıklamaların bir bölümü, siyah-beyazlı kulübün internet sitesinde yer aldı.

Veli Kavlak, tesislere ilk geldiği gün, özellikle Rüştü Reçber'i görünce çok heyecanlandığını aktararak, “Çünkü, yıllardır hayranlıkla televizyonda izlediğim birisiyle aynı takımda oynayacaktım” derken, UEFA Avrupa Ligi elemesindeki Alania maçında Rüştü Reçber'in soyunma odasında kendilerine yönelik yaptığı ciddi konuşmaya da değinerek, “Bizimle çok ciddi konuştu. Hatta biraz eleştirdi de. Bu bence doğru olanı. Çünkü bu yapılmazsa başarılı olamayız. Onun gibi tecrübeli biri bize bir şey söylediğinde elbette onun üstüne düşünmeye başlıyoruz ve çok yararlı oluyor” ifadelerini kullandı.

Takım içindeki iletişime dikkati çeken Tanju Kayhan, “Kaptanlarımız, bütün takımla beraber toplantılar yapıyor. Neyin nasıl yapılacağını anlatıyorlar. Yanlışlarımız varsa söylüyorlar. Aynı şekilde doğru bir şey yaptığımızda da tebrik ediyorlar” cümlelerini kullanırken, özel hayatında bir problem yaşamı halinde takım içindeki ağabeyleriyle çekinmeden dertleşebileceğini dile getirdi.

Burak: “Bizim için önemli bir tecrübe”

Siyah-beyazlı ekibin genç transferlerinden Burak Kaplan, genç yaşta büyük bir takımda oynamanın gurur verici olduğunu söyleyerek, “Büyük bir camianın desteğini arkanıza alıyorsunuz. Çok tecrübeli isimlerle bir arada oluyorsunuz. Bizim için gerçekten önemli bir tecrübe” dedi.

Takım içi iletişimin ne denli iyi olduğuna aktaran Burak, “Ağabeylerimiz hangi pozisyonda, nerede duracağımıza kadar bizi uyarıyor. Bizim bir sorunumuz olduğunda da yardım istemekten çekinmememiz gerektiğini söylüyorlar. Sürekli iletişim halindeyiz. Bize sahip çıkıyorlar” diye konuştu.

Beşiktaş'ın Portekizli genç oyuncusu Julio Alves ise, yeni takımında tecrübelerinden yararlanabileceği çok isim olduğunu belirterek, “Onlar da bize bunları seve seve aktarıyorlar. Aynı zamanda büyük bir takımda oynamanın birçok farklı avantajı daha var. Daha fazla göz önünde olmak gibi. Aynı bölgede oynadığım Fernandes ve Aurelio ile çok iyi bir ilişkim var. Aynı dili konuşmak da büyük avantaj tabii ki. Onlar da nerede ne yaparsam iyi, ne yaparsam kötü olacağını söyleyip, tecrübelerini paylaşıyorlar benimle” şeklinde konuştu.


MUSTAFA PEKTEMEK MANKEN OLDU

 Beşiktaşlı futbolcu Mustafa Pektemek, Beşiktaş Dergisi'nin ekim sayısında, moda sayfasının konuğu oldu.

Siyah-beyazlı futbolcu, derginin moda sayfası için Kartal Yuvası'nın lisanslı ürünleriyle objektif karşısına geçerek, çok sayıda fotoğraf çektirdi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz