« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş'ın başı Schalke'yle belada

Beşiktaş'ın başı Fabian Ernst, Ailton ve Volkan Ünlü transferlerinden dolayı belaya girdi. Schalke 04 Kulübü Beşiktaş'ı UEFA ve FIFA'ya şikayet etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş'ın başı Fabian Ernst, Ailton ve Volkan Ünlü transferlerinden dolayı belaya girdi. Schalke 04 Kulübü, Beşiktaş'ı alacaklarından dolayı UEFA ve FIFA'ya şikayet etti.

Almanya 1. Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Schalke 04 Kulübü, Beşiktaş'a verdiği 3 futbolcunun transferinden doğan alacaklarını alamadığı için Beşiktaş'ı UEFA ve FIFA'ya şikayet etti. Shalke, UEFA ve FIFA'ya çektiği faksla Volkan Ünlü'nün transferinden 3.446 euro, Ailton'un transferinden 1.319 euro ve Fabian Ernst'in transferinden 263.158 euro taksitleri ve toplamdaki 1.518.948 euro alacağını Beşiktaş Spor Kulübünden tahsil edemediğini yazdı.

Schalke Kulübü'nün yöneticileri, Türk - Alman ilişkilerinin bozulmaması için bugüne kadar herhangi bir işlem başlatmadıklarını belirtirken, Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören'in de kendileriyle muhatap olmadığı için böyle bir girişimde bulunduklarını ifade etti. Shalke'nin UEFA ve FIFA'ya şikayet ettiği Beşiktaş Kulübü'nün ise bundan sonra nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz