« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş'ı sağlam yıktı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Feyyaz UÇAR: Çabuk sonuç verdi

ERTUĞRUL Sağlam, Sercan’ı çıkarıp Ömer’i santrfora alıyor. Hemen akabinde gelen beraberlik golü ve Ertuğrul Hoca’nın saha içi hamlesi. Ömer defansa, Zapo orta sahayı da geçip, Beşiktaş 18’ine girip kafayı çakınca Bursa öne geçen taraf oluyor. Doğru hamlelerin bu kadar çabuk sonuç vermesi gecenin bir başka güzelliği.

Erman TOROĞLU: İşin sırrı Bursa

BEŞİKTAŞ bu maçı niye kaybetti? Çok basit. Siyah beyazlılar kendisi gibi mücadele eden, kendisi gibi topa giren, kendisi gibi defansı sağlam tutup kontratağa çıkan takımlara karşı başarılı olamıyor. Kimlere karşı oluyor? Topu iyi kullanmak isteyen, yumuşak futbol isteyen, top yapmak isteyen, şov yapmak isteyen takımların ümüğünü sıkıyor. Mesela Fenerbahçe’nin.

Mehmet DEMİRKOL: Bursa pas yaptı

İLK yarı Beşiktaş’ın karşısında Şampiyonlar Ligi standardında bir rakip vardı. Zaten ev sahibinin içine düştüğü durum da Şampiyonlar Ligi’nde evinde karşılaştığı durumla bire bir aynıydı. Son derece ağır zeminde ısrarla futbol oynamaya, pas yapmaya çalışan ve bunu akıl almaz bir şekilde başaran taraf Bursaspor’du. İtiraf edeyim başta bu çabalarına güldüm. Ama yaptılar işte.


Bunları da Beğenebilirsiniz