Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş'ı rahatlatan haber

Türkiye Futbol Federasyonu 30 Nisan'da yaptığı açıklamada Futbol Federasyonu Kulüp Lisans Kurulu'nun, Kulüp Lisans Sistemi çerçevesinde yaptığı denetimler sonucunda 5 Süper Lig kulübüne lisans verildiğini duyurmuştu.

Övünç ÖZDEM/İSTANBUL,(DHA)
SON GÜNCELLEME

UEFA tarafından başlatılan ve 6 sezondan beri düzenli olarak ülkemizde uygulanan Kulüp Lisans Sistemi'nin temel amacı Süper Lig ve Bank Asya 1. Ligi'nde mücadele eden kulüplerin sportif, altyapı, personel-idari, hukuki ve mali açılardan sistemlerini belli bir standarda ulaştırıp, bu seviyenin gelişimi ve sürekliliğini sağlamak olarak belirtilmişti. Lisans Kurulu, yaptığı değerlendirme sonucu Bursaspor, Fenerbahçe, Galatasaray, Kayserispor ve Trabzonspor kulüplerinin önümüzdeki sezon için lisans almaya hak kazandığını açıklamıştı. Bu kulüpler arasında Beşiktaş'ın yer almaması üzerine çeşitli spekülasyonlar yapılmış ve Siyah Beyazlı kulübün önümüzdeki sezon Avrupa kupalarına katılamama tehlikesi ile karşı karşıya kaldığı ifade edilmişti.

AKPINAR:"ZAMANI GELİNCE "KRAL ÇIPLAK" DEMESİNİ DE BİLİRİZ"

Beşiktaş'ın lisans başvurusunun da görüşüleceği yarınki toplantı öncesi konu ile ilgili bir açıklama yapan Siyah Beyazlı kulübün Hukuk İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Akpınar, herhangi bir sıkıntının olmadığını dile getirdi. Akpınar, Beşiktaş'ın lisans alması için tüm evrakları ve maddi yükümlülükleri yerine getirdiklerini ifade ederken, bu konunun farklı yerlere çekildiğini söyledi. Akpınar, şöyle konuştu:

"Beşiktaş olarak önümüzdeki sezonun lisansını almak için tüm evraklarımızı hazırladık ve maddi yükümlülüklerimizi yerine getirdik. Yarın bu konu ile ilgili sürenin son tarihi ve biz bu tarihten önce ferdrasyona başvurumuzu yaptık. Yarın Futbol Federasyonu'nda bu konu ile ilgili yapılacak toplantıda bizim başvurumuz da görüşülecek. Lisansımızın çıkmaması gibi bir durum söz konusu olamaz. Bu konu en başından beri farklı yerlere çekildi. Ancak 7 Mayıs yani yarın bu başvurunun son günüdür. Biz de son güne kadar bize verilen süreyi kullandık. Beşiktaş'ın bu konuda sıkıntı yaşadığı ve lisansının çıkmama tehlikesi olduğu gibi haberleri kimin neden sızdırdığını biliyoruz. Ancak bunları açıklamak istemiyoruz. Zamanı gelince 'Kral Çıplak' demesini de biliriz. Yarın lisansımız çıkacak ve bu konu kapanacaktır."


Bunları da Beğenebilirsiniz