Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş'ı kandırdılar mı

Nijerya’daki futbol okulu Beşiktaş’ın başına dert oldu..

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Haber1903.com sitesinin haberine göre Beşiktaş`ın Spor Okullarından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Nedim Sarsmaz ile Nijerya`daki okulun yönetimini üstlenen Beşiktaş Berlin Futbol Akademisi`nin Başkanı Mesut Öndel`in bazı açıklamaları kafalarda soru işaretleri yarattı.

Nedim Sarsmaz, Beşiktaş`ın 80`e varan okullarında önceliğin Beşiktaş`a ait olduğunu ve bu oyunculara bir bonservis bedeli ödenmeyeceğini belirtirken, sadece profesyonel olurlarken imza parası verileceğinin altını çizdi.

Sarsmaz`ın bu açıklamalarına karşılık, Beşiktaş Berlin Futbol Akademisi`nin başkanı Mesut Öndel ise oyuncuların bonservislerinin kendi ellerinde olduğunu belirtti.

Öndel ayrıca oyuncularından herhangi birini transfer etmek isteyen bir kulüp olursa, buna Beşiktaş Kulübü de dahil olmak üzere bonservis bedeli ödenmesi gerekeceğinin altını çizdi.

Öndel, altyapıdaki oyuncularla ilgili olarak Beşiktaş`ın sadece bir önceliğinin olduğunu da belirtti.

"Önce Beşiktaş" diyen Mesut Öndel, futbolcularına Beşiktaş`ın talip olmaması halinde başka kulüplerle de görüşebileceğini ve gerekli şartlar sağlanırsa satabileceğini de ifade etti.

Mesut Öndel, özellikle son U17 Dünya Kupası`nda Nijerya milli takımı`nda gösterdiği performansla birçok takımın dikkatini çeken Okoro`ya Dinamo Dresden`in talip olduğunu ve kendileri ile bir görüşme yapacaklarını da belirtti.

Kafalarda soru işareti yapan kısım ise, bu oyuncuların hakları kimin elinde?

Nedim Sarsmaz`ın iddiaları mı doğru, Mesut Öndel`in iddiaları mı?

Oyuncular Beşiktaş Kulübü`nün oyuncuları mı, yoksa Beşiktaş Berlin Futbol Akademisi`nin mi?

Geçtiğimiz günlerde resmi siteden Nijerya`daki futbol okulunu duyuran Beşiktaş, acaba kamuoyuna "bu okul ve içindeki oyuncular bizim" imajı mı veriyor?

Bu oyuncuların hepsi bizim diyen Mesut Öndel neden sessiz kalıyor?

Bu ve bunlar gibi birçok soru hala kafaları karıştırmaya devam ediyor.

En çok kafaları karıştıran nokta ise, Beşiktaş bünyesinde açılan bir futbol okulunun içindeki oyunculara Beşiktaş Kulübü neden bonservis parası ödüyor?


İlişkili Haberler