« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş'ı çözdüm

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, hafta sonu Beşiktaş ile oynayacakları maç öncesi futbolcuları uyardı.

YUNUS EMRE SEL - TRABZON / DHA
SON GÜNCELLEME

Doğan, "Beşiktaş'ı Porto maçında izledim, oradaki oyun taktikleri ile çok zor gol atarlar. Bizim izin önemli olan kafamızın rahat olması. Bunu başarırsak Beşiktaş'ı rahat yeneriz" dedi. Trabzonspor'un en golcü ismi Gökdeniz ise Beşiktaş maçlarını sevdiğini belirterek, "Her maç olduğu gibi bu maçı da boş geçmemek için çok çalışacağım" dedi.

BEŞİKTAŞ'I ÇÖZDÜM!

Cumartesi günü Avni Aker Stadyumu'nda Beşiktaş'ı ağırlayacak olan Trabzonspor'da Teknik Direktör Ziya Doğan futbolcuların beyinlerini yıkamaya devam ediyor. Doğan, dünkü idmanda yaptığı toplantıda, futbolculardan Beşiktaş'ı gözlerinde büyütmemelerini istedi. Doğan, Beşiktaş'ı Porto maçında izlediğini belirterek, "Porto maçında çok zor gol atabilecek bir taktikle oynadılar. Üç ön liberoları var, solda Tello tehlikeli bir oyuncu. İleride ise tek forvetle gol arıyorlar. Ben henüz Porto maçının başında Beşiktaş'ın gol atamayacağını gördüm ve nitekim de öyle oldu. Ancak bir hafta sonraki Gençlerbirliği maçında aynı taktikle oynamadılar. Eğer Porto maçındaki gibi bizim maça çıkarlarsa işimiz rahat olur" diye konuştu.

TAKIM OYUNUYLA KAZANIRIZ

Doğan, üzerlerindeki stresi attıkları taktirde başarılı olacaklarını belirterek, "Geçtiğimiz hafta Kasımpaşa maçında üzerinizde baya bir baskı olduğunun farkına vardım. Yinede 5 tane net gol pozisyonu bulduk. O anda şansızlıktan dolayı bunları değerlendiremedik. Şimdi önümüzde bir Beşiktaş maçı var. Bu maçta üzerimizdeki baskıyı atmamız gerekiyor. Normal şartlarda Beşiktaş'ı yenmemiz için hiçbir neden yok. Yeter ki sakin ve temkinli olalım. Maça çıktığımızda takım oyununu en iyi şekilde sahaya yansıttığımız takdirde bu maçtan üç puan almamamız içten bile değil. Hepinize güveniyorum. Bugünden itibaren maç haftasına girdik ve kendinize daha çok dikkat etmenizi istiyorum. Bu maçı almak zorundayız" dedi. Doğan, bir çok futbolcuya da maç haftasında kondisyon salonunda ağır idmanlar yapmayı yasakladı.

BEŞİKTAŞ MAÇLARINI SEVERİM!

Trabzonspor'un en formda isimlerinden Gökdeniz Karadeniz, Beşiktaş maçı öncesi taraftarların yüreğine su serpti. Gökdeniz, Beşiktaş maçlarının çok zevkli geçtiğini belirterek, "Derbi maçların diğer maçlara oranla heyecanı daha fazla oluyor. Taraftarsız oynayacak olmamız bizi biraz üzüyor ama yinede tüm Trabzonsporluların kalbinin bizimle olduğunu biliyoruz. Bu nedenle Beşiktaş maçını kazanmak için elimizden geleni yapacağız" dedi. Gökdeniz, Beşikaş maçında gol atıp takımının alacağı galibiyette önemli rol oynamak istediğini de belirterek, "Yaşadığımız kötü günleri Beşiktaş galibiyeti ile unutturmak istiyoruz. Rakibimizin de kalitesini biliyoruz ama kazanmak zorunda olduğumuzun da bilincindeyiz Zor geçecek maçta üç puanı alıp rahat bir nefes almak istiyoruz" dedi.

FUTBOLCULAR ŞOK YAŞADI

Bordo - mavili takımda Mali Sayman Emin Kahraman'ın yaptığı, "Takım iyi yerlere gelene kadar para yok" açıklaması futbolcuları tedirgin etti. Bir çok futbolcu konu hakkında bilgi almak için Emin Kahraman'ı ve diğer yöneticileri ararken, aldıkları cevap karşısında şaşkınlık yaşadılar. Emin Kahraman'ın yaptığı açıklama tüm yönetim içinde destek bulurken, futbolcularda karar karşısında sessiz kalmayı tercih ettiler. Mali Sayman Emin Kahraman, kararın takımın performansını etkileyeceğini sanmadığını belirterek, "Biz sadece kendi emeğimizin karşılığını almak istiyoruz. Yoksa futbolcularımıza güvenmeme gibi bir durum söz konusu değil. Bu taktik Dünya'nın bir çok yerinde uygulanır. Kimsenin parası Trabzonspor kulübünde kalmaz" dedi.

BAŞKAN ARAYIŞLARI SÜRÜYOR

Trabzonspor'da mevcut başkan Nuri Albayrak'ın Aralık ayındaki kongre öncesi aday olup olmama konusundaki kesin kararını vermemesi, muhalif kanadı daha da hızlandırdı. Muhalif kanatta başkan adaylığı için eski Genel Kaptan Hayrettin Hacısalihoğlu'nun ismi ön plana çıkmaya başladı. Hayrettin Hacısalihoğlu'na başkanlık için baskı yapanlar arasında, Bekir Bülbüloğlu, Serdar Bali ve İskender Önal'ın yer aldığı öğrenildi. Başkan adaylığı için kesin konuşmayan Hayrettin Hacısalihoğlu ise, gerekli desteği gördüğü taktirde seve seve bu göreve talip olacağını söyledi. Hacısalihoğlu'nun Albayrak'ın seçime girmemesi durumunda mevcut adaylar arasında en güçlü isim olduğu iddia ediliyor. Bordo - mavili kulüpte daha önce eski başkan yardımcılarından İbrahim Hacıosmanoğlu ve eski yöneticilerden Hacı Yıldız başkanlık için adaylığını açıklamıştı. Hacıosmanoğlu ve Yıldız'da yaklaşan kongre öncesi çalışmalarını sıkı bir şekilde sürdürüyor.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz