Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş'a yeni bir dava yolda

Beşiktaş, geçen yıl Corinthians'tan aldığı Ricardinho'nun son taksidini ödemedi. Rakam iki katına yani 1 milyon dolara çıktı. Siyah-beyazlılar yine FIFA'lık olabilir ..

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş'tan Ricardinho açıklaması

Beşiktaş'a bir kötü haber de Ricardinho'dan geldi. Del Bosque, Tigana ve eski futbolcularıyla FIFA'lık olan siyah-beyazlı takıma yeni bir dava daha yolda...

Sabah gazetesinin haberine göre, Beşiktaş geçen sezon Brezilya kulübü Corinthians'tan transfer ettiği yıldız futbolcunun bonservis bedelinin son taksidini ödemedi. 1.5 milyon dolar bonservis bedeliyle alınan Ricardinho için yapılan sözleşmede, "Taksitlerden biri ödenmezse, rakam iki katına çıkar (Yani 500 bin dolarlık miktar 1 milyon dolara çıkıyor)" maddesinin yer aldığı öğrenildi. Son 500 bin dolarlık ödemeyi yapmayan Beşiktaş Kulübü'nün de bu yüzden başı derde girdi. Ricardinho'nun bonservisinin Corinthians yerine menajerlerde olduğu da iddia edildi.

BONSERVİS BİLMECESİ

Sözleşmede ayrıca bu rakamın 3 ay daha ödenmemesi halinde ise mevcut miktarın iki katına yani 2 milyon dolara çıkacağı bildirildi. Beşiktaş şimdi bonservisi Corinthians yerine şahıslarda olduğu iddia edilen menajerlerle masaya oturarak son taksit olan 500 bin doları cezasız ödemeyi istiyor. Bu arada konuyla ilgili olarak Kleberson'un avukatı Ivandro Sanchez'in de devrede olduğu öğrenildi. Beşiktaş'ı sıkıştıran Sanchez, siyah beyazlıları FIFA'ya gitmekle tehdit etti. Zaten FIFA'da bir çok dosyası olan Beşiktaş bu işi mahkeme kapılarına gitmeden çözmeye çalışıyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz