« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Beşiktaş'a söz verdik"

Beşiktaş'ın geçtiğimiz sezon başında Adanaspor'dan kiraladığı Ersan Gülüm'ün borservisini almak için Siyah-beyazlı kulüp bir süredir görüşmelerini sürdürüyordu.

ÖVÜNÇ ÖZDEM - İSTANBUL / DHA
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören ve Adanaspor Başkanı Bayram Akgül, bugün yeniden bir araya geldiler. İki başkan arasında yapılan bugünkü görüşmede de net bir sonuç çıkmayınca Beşiktaş'ın Ersan Gülüm'den vazgeçtiği iddia edildi. Adanaspor'un Ersan için Galatasaray'la anlaştığı ve sözleşmenin iki kulüp arasında yapılacağı da iddialar arasındaydı. Ancak Adanaspor Başkanı Bayram Akgül, bugün yaşanan bilgi kirliliğine son noktayı koydu. Başkan Akgül, Beşiktaş'la bir daha masaya oturmamak üzere anlaşmazlık yaşamadıklarını, sadece bugün de belli bir mutabakat yaşanamadığını söyledi.

Bayram Akgül ayrıca, Ersan için Galatasaray ile anlaştıklarını yalanlayarak, kendilerinin piyasayı kızıştıran bir tüccar olarak gösterilmelerinden rahatsız olduklarını ifade etti.

Adanaspor Kulübü Böşkanı Bayram Akgül, şunları söyledi;

"Biz sezon bitince ilk olarak Beşiktaş ile görüşeceğimize dair tutumumuzu açıklamıştık. Sezonun ardından sayın Başkan Demirören ile Ersan Gülüm konusunda 3 kez bir araya geldik. Bugün yapılan son görüşmemizde de anlaşmaya varamadık. Ancak yaşanan bu gelişme bizim Ersan konusunda başka takımlardan daha yüksek fiyat aldığımız için oluştuğuna dair bir izlenim yaratıldı. Böyle bir durum yok. Biz bugüne kadar Beşiktaş'tan başka bir kulüple görüşmedik. Bugün masadan kalktığımızda artık başka bir kulüple de görüşebileceğimizi ilk kez ifade ettik. Beşiktaş yönetimi de bu durumu saygıyla karşıladı. Biz kesin olarak Beşiktaş'la bir daha görüşmeyeceğiz diye birşey demiyoruz. Bonservis bedeli konusunda arada ufak bir fark kaldı. Eğer bizim istediğimiz meblağ ödenirse, Ersan Beşiktaş'ın futbolcusu olacaktır. Özellikle bugün bizim ortamı kızıştıran bir tüccar gibi gösterilmeyle çalışıldığımızı gördük. Böyle bir durum kesinlikle yok. Biz, 'Ersan'ı Beşiktaş'a vermiyoruz, Galatasaray'a vericez' diye de birşey söylemedik. İki kulüp arasında konuşulan rakamlar ve anlaşamadığımız fiyat farkı da bizim özelimizdir. Bugün itibariyle kimseyle bu rakamları paylaşmak zorunda değiliz."


Bunları da Beğenebilirsiniz