« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş'a müjde

FIFA hukukçuları, İlhan ve Tümer'in kiralık oynayabileceğini açıkladı. İcra Kurulu Başkanı Hüsnü Güreli, FİFA Oyuncu Statüleri Kurulu Başkanı Monteneri ile bir araya geldi. Monteneri, ‘‘Her iki futbolcu da mukavele imzaladıkları Lommel takımından Beşiktaş'a kiralık olarak gelebilir ve yeni sezonda oynayabilir’’ dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

FIFA KURALLARI

Beşiktaş Kulübü İcra Kurulu Başkanı Hüsnü Güreli ve kulüp menajeri Erdil Arpacı, FIFA'nın Oyuncu Statüleri Kurulu ile yaptığı toplantıda Samsunsporlu Tümer ve İlhan'ın durumunu görüştü. Türk Futbol Federasyonu'nun FIFA'nın talimatları doğrultusunda kararlar alacağını belirten kurul üyeleri her iki oyuncunun da kiralık olarak Beşiktaş'ta oynayabileceğini açıkladı.

RAPORU İNCELEDİ

FİFA Oyuncu Statüleri Kurulu Başkanı Monteneri, Beşiktaş İcra Kurul Başkanı Hüsnü Güreli ve Kulüp Menajeri Erdil Arpacı'nın Samsunsporlu Tümer ve İlhan hakkında hazırladıkları raporları inceleyerek ‘‘Her iki futbolcu da mukavele imzaladıkları kulüpten Beşiktaş'a kiralık olarak gelebilir ve yeni sezonda oynayabilirler.

LÖMMEL ÖDEYECEK

FİFA'nın belirleyeceği bonservis ücretini ise İlhan ve Tümer'in anlaşma yaptığı Belçika Kulübü Lommel ödeyecek’’ dedi. İlhan ve Tümer'in ‘‘Samsunspor'da oynamak istemiyoruz. Geleceğimiz ve futbol yaşantımız için Samsunspor'dan ayrıldık ve Lommel ile anlaştık’’ şeklindeki savunmasını da okuyan Monteneri, ‘‘Beşiktaş her iki oyuncuyu kiralayıp ligde oynatır’’ dedi.

FUAT YAMAN'A TEKLİF

BEŞİKTAŞ'ta Teknik Direktör Toshack ile çalışan Fuat Yaman'a antrenörlük yapması için teklif götürülecek. Rıza Çalımbay'ın Göztepe'ye Teknik Direktör olması nedeniyle Daum'un yanına antrenör olarak Yaman'ı öneren yöneticiler önümüzdeki hafta teklif götüreceklerini belirttiler.


ALİ EREN DÖNÜYOR

İTALYA 2. Ligi takımlarından Cenova ile sözleşme imzalayan Beşiktaşlı Ali Eren'in transferi, son anda ortaya çıkan bir pürüz nedeniyle gerçekleşmedi. Trento Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçen tecrübeli futbolcunun sol dizindeki sakatlığının geçmediği belirlendi. Bunun üzerine Cenova yöneticileri, Ali Eren'den tekrar sağlık kontrolünden geçmesini istediler. Ancak tecrübeli futbolcu, sağlam olduğunu öne sürerek buna karşı çıktı. Yöneticilerle tartışan Ali Eren'in, sözleşmesini yırttığı ve kentten ayrıldığı öğrenildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz