Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş'a milletvekili transferi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçeli Erzurum Milletvekili Prof. Zeki Ertugay, Beşiktaş Kulübü Başkanı Süleyman Seba ile görüştükten sonra Beşiktaşlı oldu.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Süleyman Seba'nın önceki günkü Ankara çıkartması, ilginç bir milletvekili transferi ile sonuçlandı. Bu kez parti değiştirme değil, bir milletvekilinin takım değiştirmesi gündemdeydi.

Erzurum DYP Milletvekili Prof. Zeki Ertugay, Beşiktaş Kulübü Başkanı Süleyman Seba ile görüştükten sonra Fenerbahçe'yi bırakarak, Beşiktaş saflarına katıldığını açıkladı.

Prof. Ertugay, bu kararı almasında Süleyman Seba ile tanışmasının rol oynadığını gizlemeyerek, ‘‘Sayın Seba'nın saygınlığından, beyefendi kişiliğinden çok etkilendim. Beşiktaş camiasındaki tevazu kulüp değiştirmemde önemli bir faktör oldu'' dedi.

Prof. Ertugay, önceki akşam Ankara Beşiktaşlılar Derneği'nin yeni lokalinin açılışı nedeniyle düzenlenen davete katılarak, Süleyman Seba ile bir süre görüştü.

Bu arada, Prof. Ertugay'ın ilk olarak 1996 yılı Kasım ayında Beşiktaşlı olmaya karar verdiği, ancak son anda kararından döndüğü öğrenildi.

Buna göre, Prof. Ertugay, Beşiktaş'ın Avrupa Şampiyonlar Ligi çerçevesinde Valencia ile oynayacağı maç için kafileyle birlikte İspanya'ya gitti. Prof. Ertugay'ın yakın arkadaşı DYP Ankara Milletvekili Ünal Erkan ve bir gazeteci, bu seyahat sırasında Beşiktaşlı olması için Prof. Ertugay'a yoğun telkinde bulundular.

ERTUGAY

Seba'nın saygınlığından, beyefendi kişiliğinden çok etkilendim.

Prof. Ertugay, ‘‘Valencia'yı yenerseniz, Beşiktaşlı olacağım’’ sözünü verdi. Bunun üzerine Prof. Ertugay'ın bu taahhüdünü uçakta bulunan TV kanallarına da yapması sağlanarak, transfer girişimi sağlama alındı. Ancak Beşiktaş Valencia'ya 3-1 yenilince, Prof. Ertugay Fenerbahçeli kaldı. Bu arada, Prof. Ertugay'ın transferinde önemli rol oynayan Ankara Milletvekili ve Beşiktaş kongre üyesi Ünal Erkan ‘‘Zeki hocamızın geç de olsa camiamıza katılmasını sevinçle karşılıyoruz. Hocamızın varlığı gücümüze güç katacak’’ açıklamasını yaptı.Bunları da Beğenebilirsiniz