« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş'a kötü haber

Bursa İl Spor Güvenlik Kurulu yaptığı toplantıda güvenlik nedeniyle pazar günü oynanacak olan Bursaspor-Beşiktaş karşılaşmasına Beşiktaş taraftarının alınmayacağı kararını verdi.

FUNDA AVCI - BURSA / DHA
SON GÜNCELLEME

Ligin son haftasında oynanacak olan Bursaspor-Beşiktaş karşılaşması öncesi Bursa İl Spor Güvenlik Kurulu, Emniyet Müdürlüğü brifing salonunda toplandı. Toplantıya Vali Yardımcısı Vedat Müftüoğlu, Spor Asayişten sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Bayram Coşkun, Kulüp Müdürü Osman Nuri Biçer, Bursaspor Taraftarlar Derneği Başkanı Mesut Ağrak ve Saha Komiserleri Derneği Başkanı Ercan Ütücü katıldı. Toplantıda konuşma yapan Vali Yardımcısı Vedat Müftüoğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"TÜRK SPORUNA RENK GETİRDİLER"

Haftasonu oynanacak olan maçlarla lig tamamlanıyor. İlimizde oynanacak olan Beşiktaş maçıyla ilgili olarak bugün alacağımız güvenlik tedbirleri spor güvenlik komisyonu kararı doğrultusunda onaylanacak. Öncelikle sporun, barış, kardeşlik ve dostluk olduğunu bir kez daha hatırlatıyoruz. Bursaspor'umuzun gelmiş olduğu bu nokta Anadolu sporu açısından son derece önemli. Beklenenden daha başarılı sezon geçirdiğimizi ifade edebiliriz. Şampiyon olsun ya da olmasın, Şampiyonlar Ligi'nde ülkemizi temsil edecek ikinci takım olduğu puan durumu itibariyle belli ediyor. Arzu ediyoruz ki bu son maçlardan sonra da hakettiği yere gelsin. Ben Bursaspor'a emeği geçen tüm herkesi kutluyorum. Seyircisinden, malzemecisine kadar. Bursa'nın tanıtımında güzel anılmasında olumlu katkı sağladılar. Türk sporuna renk getirdiler. Bu nedenle de Bursaspor yönetimini de kutlamak istiyorum.

"GERGİN ATMOSFERİ YUMUŞATIN"

Basın mensuplarından ricamız, gergin olan atmosferi yumuşatmanızı istiyoruz. Önümüzdeki günlerde de geçmişten gelen sıkıntıları unutarak yeni bir sayfa açılmasını, buraya gelecek olan konuk takımları Bursa'nın konukseverliği ile karşılamasını istiyoruz. Geçmişteki kırgınlıkları ve dargınlıkların unutulmasını istiyoruz. Bilindiği gibi şampiyonluğu belirleyecek maçlar bu hafta sonu oynanacak. Gerek Bursaspor-Beşiktaş gerekse Fenerbahçe-Trabzonspor maçları önemli maçlar. Başarılı olanın kazanmasını diliyoruz. Sıkı bir güvenlik yapılacak.

"BURSASPOR ŞAMPİYON OLSAYDI DAVET EDECEKTİK"

Beşiktaş taraftarı alınmayacak. Bundan sonraki senelerde kırgınlığın ve dargınlığın bitmesini arzu ediyoruz. Eğer bu maçta sonuç belli olmuş olsaydı, Bursasporumuz şampiyon olsaydı bir jest yapıp taraftarı bu maça davet edecektik. Son derece kritik bir maç. O nedenle sıkıntı yaratmamak açısından Beşiktaş seyircisini almayacağız. iki spor kulübünün kendi adına bir güvenlik anlaşması yaparak önümüzdeki sene, sorun haline gelen bu problemin çözülmesini diliyorum."

 


Bunları da Beğenebilirsiniz