« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş'a ikinci şok

İspanyol teknik direktör Vicente Del Bosque konusunda tazminat ödemeye mahkum edilen Beşiktaş'ta, Fransız teknik direktör Jean Tigana'nın da FIFA'ya başvurduğu öne sürüldü.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Futbol Extra Dergisi'nin Ekim ayı sayısında yer alan haberde, Jean Tigana'nın Kamerun asıllı avukatı Abega Prosper'in, Beşiktaş'ın sözleşme şartlarını yerine getirmediği gerekçesiyle 23 Temmuz'da FIFA'ya başvurulduğunu açıkladığı bildirildi.

Prosper ile yapılan telefon görüşmelerine yer verilen haberde, avukatın, siyah-beyazlıların kısa bir süre içinde FIFA tarafından ağır bir tazminata mahkum edileceğini öne sürdüğü ifade edildi.

Abega Prosper, dergide yer alan ifadelerinde, 13 Temmuz'da Beşiktaş Noterliği'nden siyah-beyazlı kulübe ihtarname çekildiğini, 23 Temmuz'da da FIFA'ya başvurduklarını belirtti.

Prosper, FIFA'ya gitme gerekçesi olarak da fesih sözleşmesinde yer alan “Kalan bu miktar (150 bin Avro) 30 Haziran'a kadar hesaba yatırılmış olacaktır. Aksi halde ilk sözleşme yürürlülüğe girer (kalanı 2.3 milyon Avro tutan sözleşme)” maddesini gösterdi.

Bu arada Jean Tigana'nın Türkiye'deki avukatı Özgür Aşık da dergide yer alan açıklamalarında, Fransız teknik adamın FIFA'ya başvurduğunu belirterek, büyük bir ihtimalle de kararın Del Bosque konusundaki gibi siyah-beyazlı kulübün aleyhine sonuçlanacağını savundu.

ERDOĞAN: "BİZE YAZI GELMEDİ"

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Levent Erdoğan ise Tigana'nın FIFA'ya başvurusu ile ilgili kendilerine herhangi bir yazı veya talebin gelmediğini söyledi.

"FIFA'ya başvurulsaydı bugüne kadar bize bilgi verilirdi" diyen Erdoğan, "Tigana'nın paralarını ödedik ve bizden herhangi bir alacağı kalmamıştır. O tarihten bu yana böyle bir başvuru veya talep olsa bize iletilirdi. Ne vekili, ne de FIFA'dan bize bir şey gelmedi. Borçları da kuruşuna kadar ödendi" diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz