« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş'a hücum

Yabancı futbolcu arayan Kartal’a, aralarında Kluivert ve Poulsen’in de bulunduğu çok sayıda oyuncu teklif edildi. Asbaşkan Oktay, tavsiye edilen isimleri araştırdıklarını belirterek, "Bize en faydalı olacak futbolcuları alacağız" dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
DEVRE arasında yabancı futbolcularından Pancu, Ailton ve Youla’yı elden çıkaran Beşiktaş, menajerlerin gözdesi oldu. Dünya çapında iş yapan çok sayıda menajer, siyah beyazlı yönetimle temasa geçerek, anlaşmalı oldukları futbolcuları önerdi.

Teklif edilen futbolcular arasında dünyaca ünlü yıldızlar da bulunuyor. Valencia’da forma giyen Hollandalı Patrick Kluivert en çok dikkat çeken isim olurken, Cadiz’den Sırp Nenad Mirosavljeviç, Shakthar Donetsk’ten Ukraynalı Byelik ve Hibernian’dan İskoç Derek Riordan, Schalke 04’ten Christian Poulsen, Ajaccio’dan Brezilyalı Ferrugem ve bonservisi elinde olan Brezilyalı Ze Elias da önerilen simler oldu.

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı ve Futbol Şubesi Sorumlusu Kıvanç Oktay, menajerlerin tavsiye ettiği futbolcuları büyük bir titizlikle takip ettiklerini ve bu isimleri teknik direktör Jean Tigana’ya da bildirdiklerini söyledi. Kulübün bütçesine ve yapısına en uygun isimleri transfer edeceklerini belirten asbaşkan Oktay, şöyle konuştu:

Kulübümüze en uygun isimleri alacağız

"Transferde aceleci davranmıyoruz. Menajerlerin önerdiği isimleri titizlikle araştırıyoruz. Teknik direktörümüz Tigana’nın da elinde bazı isimler var. Hepsini iyice araştırdıktan sonra, kulübümüzün şartlarına en uygun olanları transfer edeceğiz. Prensip olarak bu sezon için oyuncu almayı düşünmüyoruz. Ancak, şartları ve nitelikleri uygun olursa, transferi hemen yapabaliriz."

Pasaliç: Kluivert’ı ben ikna ederim


Bu arada Beşiktaş Kulübü’nün davetlisi olarak İstanbul’a gelen ünlü futbolcu menajeri Dino Pasaliç, Hollandalı Patrick Kluivert’ı siyah beyazlı kulübe getirebileceğini söyledi. Pasaliç, Beşiktaşlı yöneticilerin daha önce de teklif götürdüğü, ancak ikna edemediği golcü futbolcu konusunda kendisine güvenilmesini isteyerek, "Kluivert ailevi nedenlerden dolayı Türkiye’ye gelmek istemiyor. Olayın mali boyutunu da gözünüzde fazla büyütmeyin. Kluivert’ı size çok düşük bir rakama getirebilirim" dedi. Dino Pasaliç’in ayrıca Real Madrid ve Barcelona’dan ismi gizli tutulan iki futbolcuyu Beşiktaşlı yöneticilere önerdiği belirtildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz