« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş yönetimi ibra edildi

Erhan GÜVEN
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ Kulübü’nün Lütfi Kırdar Salonu’nda yapılan Yıllık Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı’nda Yıldırım Demirören başkanlığındaki yönetim kurulu, mali ve idari bakımlardan ayrı ayrı oy çokluğuyla ibra edildi. Her iki oylamada da 3’er üye aleyhte oy kullanıldı. Kürsüye gelerek bir konuşma yapan başkan Yıldırım Demirören, Fulya Projesi’ni kim engellemeye çalışırsa çalışsın, bunun kendi döneminde gerçekleşeceğini öne sürdü. Demirören, Fikret Orman’ın "Ben Beşiktaş Kulübü’nü ibra edeceğim, bu arkadaşları değil. Gordon Milne’i gönderin, kulüp 1 milyon dolar tasarruf yapar" sözlerini ise şöyle değerlendirdi:

"Fulya Projesi ile Beşiktaş’ın borcunu kapatmak istiyoruz. Bunun Gordon Milne ile ne alakası var? Herkesin atladığı bir şey var, borç kapandığında, temlikler kalkıyor ve her sene kasaya 35 milyon dolar giriyor. Fulya Projesi ile garanti geliri olan tek kulüp olacağız. 41 milyon dolar olan bankadaki borcumuz kapatılarak, kulübümüz borçsuz hale gelecektir."

Borç 41.4 milyon dolar

BEŞİKTAŞ Kulübü’nün Yıllık Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı’nda kulübün borcu 41 milyon 421 bin 151 dolar olarak açıklandı. Genel sekreter Kenan Öner, Futbol AŞ’nin net borcunun 40 milyon 73 bin 293 dolar olduğunu söyledi. Bu arada onursal başkan Süleyman Seba, toplantıya telgraf göndererek, camiaya hayırlı uğurlu olmasını diledi. Telgraf okunduktan sonra, salonda uzun süre alkışlandı ve bir üye "En büyük başkan" diye bağırdı.

Bunları da Beğenebilirsiniz