Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Beşiktaş yıldızlarıyla keyif verecek

SEYİRCİ heyecanlı, yeni transferler var... Stat dolu, hava güzel ve atmosferde iyi. Yeni transferler de biraz havaya girmişler...

Herkesin merak ettiği soru; bu Beşiktaş takımı ne yapar? Schuster istediği futbolcuları aldırdı tamam da  şimdi bunları nasıl monte edecek? Oynatacağı diğer futbolcular kimler olacak? Çünkü futbolcu almakla başarı gelmiyor. Takım olmakla geliyor.Bir defa şu kesin; bu Beşiktaş takımı Türkiye Ligi’nde her takıma gol atar. Golsüz maçı da olmaz. Peki atarken ne kadar yer? Attığından fazlasını mı yoksa eksiğini mi? Dün gece Bucaspor takımına karşı çok rahat oynadılar. Çünkü Bucaspor toplama bir takım. Beşiktaş’ın yıldız denilen oyuncuları top almak için mücadele ediyorlar, gayret ediyorlar. Bucalı oyuncular yürüyorlar. Yani bu maç bence Beşiktaş için ölçü değil. Çünkü Beşiktaş 5 gol atmasına rağmen kalesinde net 4 tane daha pozisyon gördü. Bucalılar atamadılar. Giden keyif alırBeşiktaş orta alanıyla forveti, defans yapmayı düşünmüyorlar, akılları tamamen hücumda. Beşiktaş defansındaki oyuncular zaten ağır. Aralarına atılan her topta rakip kaleciyle karşı karşıya kalıyor. Schuster sezon başından beri bu olayı çözemedi. Nasıl çözer bilemem. Bu Beşiktaş takımı deplasmanda biraz kapanırsa, İnönü Stadı’ndan daha fazla iş yapar. Şu bir gerçek, Beşiktaş takımının her maçı hareketli olacak, bereketli olacak. Gollü olacak. Beşiktaş attığından fazla yerse yanacak. Peki Türkiye’de Beşiktaş’a bu golleri atacak kaç takım var? 6’yı 7’yi geçmez. Ama şu bir gerçek; Beşiktaş’ın maçlarına giden futboldan keyif alacak. Güzel hareketler görecekler, artı veya eksi futbol namına keyif alacaklar. Bu da Türk futbolu için güzel bir olay. Bucaspor, Süper Lige amatör bir ruhla geldi ama yönetim anlayışı bu ruhu götürdü. Yerine tuz ruhunu getirdi. Onun için de Buca takımı heyecan vermiyor. Toplama bir takım görüntüsünde, lejyonerler ordusu gibi.Tek yönlü bir maçtıBeşiktaş takımında da generaller fazla ama o generaller Avrupa’da bile başarılı olmalarına rağmen zaman zaman Bucalı futbolculardan daha fazla mücadele ettiler. Bu maçta penaltıydı, fauldü tartışılmaz. Çünkü tek yönlü oynanan bir maçtı.

BEĞENDiM

Sahadaki futbolcular son derece centilmendi

BEĞENMEDiM

Beşiktaş seyircisi maçın temposuyla rakiple hakemle oynayamıyor

DİKKAT

Beşiktaş dün gece de berabere kalabilirdi

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI